Zápisky z výpadů a výletů za keškami v roce 2020 - dlouhá souvislá stránka nesouvislých zápisů.

Neděle 5. 1. 2020 Park u lázní Klimkovice

První sněžení v tomto roce. V Ostravě roztálo prakticky okamžitě - v Klimkovicích se ale tenká vrstva ještě drží. Obloha je modrá a sluníčko láká jít na vycházku.

klimkovice-vstup-do-parku.jpg

Janka naplánuje okruh, na kterém je několik kešek k odlovení. Samozřejmě, že to ale není tak jednoduché - vždyť kolem jsou ještě další, přeci je tu nenecháme! Sníh křupe pod nohama, sluníčko se snaží prorazit mraky - tak si to užijem!

parkuji-tu-flinstouni.jpg

Zde parkují Flinstounovi

skoro-spravne.jpg

No řekl bych, že to je skoro naprosto správně :)

kouzelne-cerpadlo.jpg

Jedna z nejkrásnějších kešek. V tomto roce na 100%. Prý je kouzelná - a tak jsem zmáčknul obě čerpadla najednou a přál si slivovici. Pak vezmu do ruky hrneček, zavřu oči, napiju se - a hádejte co???

 

Neděle 12. 1. 2020 Event - Opékačka na Pinkadélku IV.

Přešel týden, po sněhu není ani památka a venku to spíše vypadá na jaro, než na leden. Vyrážíme s Jankou do Bolatic na Event s opékáním a přitom si odlovíme nové kešky od Leninky - která je má všechny i s eventem na svědomí.

k-pinkadelku.jpg

Jak jsme už díky ownerce mohli zjistit, jsou lesy v okolí Bolatic nádherné a je fajn, že nám je ukázala.

pinkadelko-opekacka.jpg

Event se koná na Pinkadélku - musím si to jméno dvakrát přečíst, než mi to dojde. Krásné slovo :) Oheň hoří, zázemí je připraveno. Zapíšeme se do logbooku, vyzpovídáme ownerku, vyfotíme trevly a pak si opečeme buřta nad ohněm. V lednu jsem ještě buřty neopékal...

pinkadelko.jpg

Cestu zpátky jdeme společně s Terinkou16, Speedy95 a jejich čtyřnohým roztomilým trekovacím předmětem - odlovíme společně zbytek keší.
Díky Lence za krásně prožitý den!

25.1. 2020 Zodiak na Štandlu

Dnešní slunečný den vyrážíme směr Frýdek - Místek, odlovit si Dalherova Zodiaka. Je kolem nuly, ale modrá obloha a teplé oblečení to jistí.

standl.jpg

Naše první cesta vede na Štandl - kopec dosahující výšky 350 m, kde stálo historické hradiště. Když už jsme tady odlovíme multikeš Tajemný Štandl.

zasnezene-cesticky.jpg

Když scházíme ze Štandlu dolů, potkáme na cestičce schované před sluncem trochu sněhu. V letošní teplé zimě to je zvláštnost... Geomapy nás vedou po širokých cestách, které neexitují, přeskakujeme polozamrzlé potoky a dereme se ostružiním. Kde kruci berou ty mapy???

keska.jpg

Kešek do zvěrokruhu je překvapivě 12 + bonus. Poslední indícii ale nalézáme skoro u auta a bonus je o kus dál - tam, kde jsme asi před hodinou byli. A tak si dáme repete. Dobrovolně přiznávám, že už mám těžké nohy - a to jsme mohli ujít tak maximálně 10 km. S multinou máme tedy celkem 14 úlovků.

1. února - Hlučín Bobrovníky

Dnes míříme do Hlučína, kde chceme odlovit jednu šutrovou kešku. Zároveň s ní najdeme i mikrovku, kterou jsem při poslední návštěvě Hlučína neměl odvahu v přemudlovaném městě najít. Dnes to bylo na první šup.

jizdenka.jpg

Z Hlučína pak pokračujeme směr na Bobrovníky, kde nás čekají už dávno Jankou vyluštěné kešky - jako například tato na obrázku. Už jsem skoro zapomněl, jak automat na jízdenky vypadal. A najednou ho vidím na stromě!!!

8. února - Biltemy v Polsku

Ráno nakládáme do autíčka Marcelku s Lumčou a společně vyrážíme na sérií biltem k polskému Rybniku. Ač těsně nad nulou, tak je nádherně modrá obloha a vypadá to na překrásný den. Série se jmenuje "Anita! Chodź na ryby" a pravdou je, že bez prutu je prostě nechytíte.

pl1.jpg

Zde se potvrzuje, že jsme si pořídili správné lovítko a daří se nám na střídačku najít a odlovit všech dvacet kousků. Výhoda na biltemách je to, že i když vás uvidí nějaký mudla, nemusíte se bát, že schránky zcizí. Tady to prostě tak jednoduše nejde, bez nářadí ani ránu.

luma-s-biltemou.jpg

Luma v akci

Po cestě nazpět se ještě zastavujeme v Olze u protipovodňových vrat a zároveň Janka s Lumou odloví svou T5. Odpoledne si ještě společně zajdeme na jedno zasloužené pivko do motobaru Jedová chyše.

plt5.jpg

T5 u Olzy

Neděle 8. února - Labka v Šilheřovicích

Dnes mám od Jany slíbený volný den, abych mohl dodělat nějaké zápisky tady na blog a třeba si i na chvíli sednout k modelům. Po probuzení je mi jasné, že to úplně tak nebude.

Už kolem deváté se na modré obloze rozzáří sluníčko a mi se u obrazovky okamžitě přestává líbit. Jdu za Jankou a navrhuji, abychom šli ven - musíme tu krásu využít. Janka se přemlouvat nedá a vyrážíme směr Šilheřovice. Včera, když jsme byli v Polsku, pípla nová labka v zámeckém parku. Tam dnes míříme.

golf.jpg

Procházíme parkem mezi stromy a greenem - je tepleji než včera, ale o něco více fouká. Labka nás vede kolem celého parku a já jsem rád, že můžu rozhýbat svá bolavá záda. Že by vzpomínka na včerejší vysoko uložené keše, ke kterým jsme se museli zaklánět neustále dozadu??? Odlovíme všech pět keší a jako bonus najdeme i krmítko s logbookem. Nádherné poledne, Peťko díky za přivedení do těchto krásných míst.

zamecek.jpg

7. 3. 2020 - Sobota a hledání Hvězdné brány

Ač se na nás počasí kaboní, stejně vyrážíme do Havířova pro Františka a pak společně do Orlové na odlov keší jediného autora. Tím vyvoleným je HakyCZ. Jeho keše jsou parádní - v první řadě svým listingem, nápadem a samozřejmě nakonec i provedením. Janka večer v pátek luští a výborně se u toho baví a proto dnes přece musíme dotáhnout tyto kousky do konce!

Jako první máme v plánu wherigo Stargate Atlantis. Cestou koukám do mapy a hlásim velitelce vozidla, že před Orlovou je jedna 4,5 a pak bubáček. Prvně díky geožebříku, který se už natrvalo uhnízdil v kufru našeho geovozítka odlovíme tu čtyřiapůlku a pak chceme jen popojet na náměstí pro virtuálku. Těsně před odjezdem čtu listing - a ouha! Nejsme připraveni! Janka je žena činu - vyráží do obchodu vedle kterého parkujeme a kupuje potřebné propriety. Jaké - no to můžete zjistit v listingu (GC7B798) nebo na fotce níže. Teď, už připravení popojíždíme na náměstí a jdeme se fotit. V tu chvíli jak na potforu přijíždí auto za autem. Jeden z řidičů, který nás vidí zapomíná řídit a zastavuje uprostřed náměstí. Asi ztratil orientaci!

cimrmanovi-naslednici.jpg

František, který nás fotí neví, jestli se má za nás stydět, nebo se smát. Nakonec celé focení zdržuje tím, že prý se mu zavřelo okno na mobilu a pak se mu to seklo... On to snad dělá naschvál! Ale co, my se nebojíme, neb děláme něco pro své zdraví a svobodné myšlenky. Když dofotíme a rozhlédneme se kolem, není tu ani noha. Kde jsou všichni???

Pak pokračujeme k Atlantis. Owner je veselá kopa a po pěti munutách nuceného odpočinku na doschnutí komunikátoru pokračujeme v odlovu wheriga. Vodí nás po Orlové a my přiznáváme, že jak jsme si nějak do hlav zapsali, že Orlová není pěkná, měníme názor. Na pohled moc pěkné město k životu. Každou chvíli zastavujeme na daných souřadnicích a plníme úkoly mise. Napadá nás, jestli owner nevede trasu naschvál pod svými okny, aby mohl pozorovat šílence plnící úkoly. Nad hlavou se honí super černé mraky, ale nakonec z nich spadne jen pár kapek - máme štěstí. Nakonec se Hvězdnou bránou dostáváme domů a zdárně plníme misi. Pěkně projití popojíždíme na další dva ownreovy výtvory a výborně se bavíme. HakyCZ - máš palec nahoru. Ne jeden - všechny!!!

dino.jpg

Cestou domů se zastavujeme u liduprázdného Dinoparku - je mimo sezónu a tak máme čas a pohodu najít schránku. Nalézáme - ale každý svou a to současně! Některý z předešlých návštěvníku asi neuměl keš najít a tak založil novou schránku s náhradním logbookem. A po pravdě místo, kde ji nechal docela odpovídalo popisu v hintu - v kameni pod kamenem. No posuďte sami:

hrnek-v-sutru.jpg

Hrníček utopený v hromadě betonu přímo láká k uložení! My ale nacházíme správnou schránku a s originálním logbookem - který je mimochodem stejně jako papírek vložený k němu plný... A tak se zapisujeme na volné místečko mimo datum a míříme domů. Dnes byl extra zábavný den s luxusním odlovem!

8. 3. 2020 Klimkovice po druhé

Ráno to vypadá - jak vtipně poznamenali Stáňata - na pogodu butelkovou - to znamená, že je venku škaredě, prší a raději si člověk dá skleničku, než by šel ven. A tak si ráno lebedíme, odpočíváme, hrajeme si. Po obědě se zase přižene superčerný mrak a vypadá, že budo padat trakaře. Opak je ale pravdou - mrak před sebou tlačí vše škaredé a zaním je modrá obloha!

No a jelikož je dnes MDŽ a my si s Jankou dárky nedáváme, jdeme alespoň na kešky - to stejně mé drahé polovičce udělá největší radost. Vyrážíme do Klimkovic k sanatoriu, kde chceme odlovit vyluštěné kočky od Milhry60, na kterých Jana dělá kačerskou maturitu. Když se jí něco podaří vyluštit, opíše si špatně souřadnice a my pak bloudíme úplně na jiném místě. A pak je jich hromada, které ne a ne louskonout!

kocicka.jpg

A tak odlovíme 4 kočky, a k tomu další dva kousky okolo. Takže nakonec v krásném slunečném odpoleni odlovíme 6 keší a krásně se projdeme!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku12. 1. 2020, 17:52, zobrazeno 81x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení