Autor

avatar1.jpg Jako kluk jsem začínal fotit s malým bakeliťákem, jehož jméno se mi už vykouřilo z hlavy. Že by Smena? Pak jsem měl možnost zapůčení Praktiky, ale když se mi rozpadla pod rukama, zakoupili mi rodiče staršího Zenita. Moje poslední filmová zrcadlovka byl Hanimex DR-1, který jsem si zakoupil v TUZEXu za "bony" a dodnes ho mám schovaný jako suvenýr. Po jeho poruše jsem přešel na malý kinofilmový automatek Polaroid, což vyhovovalo tématu i nedostatku času - rodinné fotografii.

Po té co děti začaly odrůstat a našla se chvíle času, začal jsem se rozhlížet po něčem rozumnějším. Digitální technika už vyšla z plenek a já začal pokukoval po digitálních zrcadlovkách. Ale ceny hovořily..... Nakonec jsem se rozhodl zainvestovat do tehdejší noviky firmy FujiFilm typu FinePix S602Zoom. Na tu dobu měl tento typ špičkové parametry - čip se 3Mp rozlišením a slušnou interpolací na 6Mp. Plusem byla a je slušná optika a tak udělat fotku v dostatečné kvalitě nebyl problém.

Ovšem ten, kdo někdy přičichnul k jednookým zrcadlovkám se k nim určitě vrátí - a já nebyl vyjímka. Má žena vyhrála titul manželka roku a k mým čtyřicátým narozeninám mi zakoupila Nikon D70. Opravdu nádherný dárek! Postupně jsem se dovybavil stativem a filtry, později dokoupil "dlouhé sklo" za pár korun a široké sklo od Nikonu. Po pěti letech se má žena opět stala manželkou roku a já si mohl povýšit tělo na typ Nikon D90 .

Mimo těl a objektivů, používám samozřejmě i filtry. Jako základ bez kterého si už focení nedokáži představit, používám polarizační cirkulační filtr Hoya Mooses se zabudovaným oteplujícím filtrem. Dále vlastním sadu filtrů Cokin. Nejčastěji používám šedý přechodový filtr P.120 a P.121 S. Pro prodložení expoziční doby pak šedý neutrální P.153. Pro focení ze stativu používám speciální redukci a držák těchto filtrů, při focení z ruky pak pouze filtr přiložím k objetivu. Vyhnu se tak při širokém ohnisku vinětaci (alespoň částečně :o)...)
Sadu filtrů doplňují již mnou málo používané filtry - Tobako P.125L, Sunset P.198 a Mauve P.126.

Pro potřebu focení v interiéru a jako výborného pomocníka při focení svateb jsem si zakoupil špičkový blesk Nikon SB900.

Jak šel čas, přiblížily se další narozeniny (neptejte se raději které) a já musel opětovně - a rád - vyhlásit mou ženu "manželkou roku". Doplnila mou výbavičku o vysněné pevné sklo, a to Nikkor AF-S 50/1,4G.

Důležitým doplňkem je pro mne stativ. Po zlomení zámku u Manfrotta Digi jsem byl obdarován mladším dokonalejším bratříčkem - typem 190XPROB s kulovou hlavou 496RC2 - obojí Manfrotto.

No a aby toho nebylo málo, na velké kulatiny se mi složili kamarádi na malý "zápisníkový" fotoaparát do kapsy - Sony DSC-HX90V. Asi abych jim bez velké zátěže zrcadlovky a objektivů stíhal do kopečka. Sonka je taková malá hračička s dlohým objektivem a GPS. Ano, na zrcadlovku v žádném případě nemá, ale jako pohotovostní foťáček pro dokumentaci našich akcí je perfektní.

Své nářadíčko nosím v turistickém batohu BAGMASTER BLACK ML014, slouží mi už pátým rokem k maximální spokojenosti. Je pohodlný, kromě techniky se mi v pohodě vejde jídlo na celý den, bunda, popřípadě větrovka. Samozřejmostí je uchycení stativu a turistických hůlek, a pro nejhorší počasí má i pláštěnku.

BLACK ML014

Spodní kapsa

Pro úpravu fotek používám monitor LG s technologií IPS - Flatron IPS231 (23 palců, 1920 * 1080 bodů)

lg-ips231-front.jpg

lg-ips23i-uhel.jpglg-ips231-a4.jpg

Doufám, že se mi časem podaří najít si čas a opravit mé přeostřené fotky v galerii. Snad v dlouhých zimních večerech... :o))

V tuto chvíli není mým limitem kvalita fototechniky, ale čas na focení a to, co mám "mezi ušima"...

V plném zaujetí


Zde mám jen pro svou zapomětlivou hlavu odkazy na zajímavé stránky: ODKAZY

Kontaktní formulář
Vaše jméno: (povinné)
Váš email: (povinné)
Váš telefon:
Vaše www stránky:
Vaše zpráva: (povinné)
Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 12. 2008, 18:35, zobrazeno 16265x, dnes 2x
4.8 10Hodnocení