Řekni mi co čteš II.

Řekni mi co čteš II.

Řekni mi co čteš a já ti řeknu kdo jsi...
No nevím jestli toto dokážu, ale obrázek si určitě udělám.

Každopádně miluji knihy a bez nich si odpočinek a pohodu nedokáži představit.
Snad proto zde najdete takový můj "čtenářský deníček" - psaný dobrovolně, bez nátlaku učitelů...

Co právě čtu:

kosmonaut-z-cech.jpgJaroslav Kalfař - Kosmonaut z čech

Kniha čeká ve čtečce a mi František půjčuje namluvenou verzi knihy. A tak ke čtení vzdělávací literatury přidávám i poslech. Mám rád, když si můžu za dlouhých cest za volantem pustit něco zajímavějšího, než obligátní písničky z rádia a nebo blbé zprávy...

K tomu ještě nasadím sluchátka pěších cestách za kondičkou. Tak jdeme na to, kosmonaute!


Melissa Hartwig - Svoboda v jídle jednou provždy

svoboda-v-jidle-jednou-provzdy.png

Knihu "Jídlo na prvním místě" této autorky jsem již přečetl a program Whole 30 zdárně vyzkoušel. Bylo to zajímavé, poučné a musím uznat, že mi to změnilo přístup ke stravování celkově. Proto se rád pouštím do další knihy a budu hledat cestu, jak být v jídle "svobodný".

Minulá kniha byla čtivě napsaná a plná zajímavých informací. Tato snad bude stejná...


tajna-kniha.jpgGrégory Samak - Tajná kniha

Hledám co by jsem si po virtuální realitě dal. Dám další virtuální. V knize jde o zajímavý nápad - naše osudy jsou psané v knihách. Pokud se textu dotknete, můžete cestovat časem do doby minulé a svými činy změnit osudy. Co to udělá s realitou?
Mám takové varianty rád, tady mi ale chybí hlubší propracování děje. Vše je jakoby zrychlené, uspěchané. Tak velké téma je strašně rychle odbyto.

Každopádně alespoň k zamyšlení to bylo. Svůj osud se asi nezměníme...


ready-player-one.jpgErnest Cline - Ready Player One

Čtečka se neustále opravuje a já to nevydržel. Zaskočil jsem za zajímavým človíčkem, prodejcem e-čteček, sportovního oblečení a výborným fotografem T. Bohdalem a zakoupil si nový přístroj. Na první pohled je stejný jako původní PocketBook 624, má jen lepší rozlišení a podsvícení displeje. Nové je i menu, ale je dostatečně intuitivní pro snadné zvládnutí.

A tak usedám s radostí k novému svítícímu displeji a začítám se do knihy, jejíž hodnocení na Databázi knih je úctyhodné. Hodnotit je ještě brzo, ale přiznám se, že líčení chmurné budoucnosti roku 2045 není moc povzbudivé... No což, doufám, že až oslavím osmdesátku, sám zjistím, jak moc se autor trefil...

ready.jpg

Další překvapení. Ze začátku jsem v tom viděl jen pohádku, která mne ale chytla a nepustila do konce. Realita se mísí s tou alternativní a v ní v ještě další alternativní. Chvíli přemýšlím, jestli je to reálné a proč by to v alternativní dělali takto, popřípadě proč tak složitě - nakonec to přijímám jako hru a moc mne to baví. Jako každá pohádka má dobrý konec, i tato je zdárně ukončena. Zlo je poraženo a dobro vítězí. Tak to přece chceme...

Vše má ještě druhý plán - každou chvíli sedím u PC a hledám odkazy na lidi, kapely a písničky, na hry... Prostě dohledávám spoustu informací. Je to zábava :) Ač "nehráč", musím uznat, že mne kniha chytla a dávám jí pomyslný plný počet bodů...

A jako bonus je tady v březnu film podle této knihy - uvidíme, jak se filmařům podaří tento alternativní moloch zvládnout.


saturnin-se-vraci.jpgMiroslav Macek - Zdeněk Jirotka - Saturnin se vrací

K panu Mackovi neplanu velkými sympatiemi, Saturnin je ale jiné kafe - můžu řící, že mu přímo fandím. Ne že bych jej chtěl mít za osobního sluhu a děsit se, co prazvláštního o mne po okolí roznese či provede (tedy mimo zajištění výstavy vlastních fotografií), ale setkat se s ním na stránkách nové knihy může být docela zajímavé.
Ač jsem se snažil nepředstavovat si postavy dle krásně zpracovaného filmu, stejně jsem před sebou viděl Ondřeje Havelku, Oldřicha Víznera, Lucii Zedníčkovou a další úžasné herce. Až mi chvílemi zabylo líto, že si nemůžu sednout k bedně a druhý díl si pustit...

No co říci k novému Saturninovi - pan Macek se překonal a panu Jirotkovi se z povdálí přiblížil. Ale znáte to, dvojky většinou nejsou lepší jedniček. Každopádně jsem se pobavil a zavzpomínal...


mid_navzdy-po-francouzsku.jpgFiona Valpy - Navždy po francouzsku

Po šíleném nářezu z pera Ferdy Kotlety jsem si řekl o něco něžného a romantického. No ne že by Kotleta nebyl ani trochu romantik, ale toto je přeci jen červená knihovna a Kotletovi nesahá akčností ani po kotníky...

Kniha má přídomek "Pět svateb. Dokonalé místo. A jeden průšvih." A přesně o tom to je. Je to takový krásný malý příběh zklamané lásky, nalezení nové a vyřešení průšvihu v podnikání. Vše situované do starého zámečku mezi vinicemi kdesi ve Francii. Prostě romantika.
Takže konec roku zachráněn a s nadějnými vyhlídkami se vrhám do roku 2018.

Jediná smůla je v tom, že se mi pokazila čtečka a čeká mě odevzdání do servisu a návrat k tištěným knihám. Čeká jich tady na mě dost, tak to zase nebude takový problém :)


kotleta_fakt.jpgmega-hustej-narez.jpgNo když už jsem se pustil do prvního dílu, nedá mi to a pokračuji dál. K hustému nářezu jsem za 2 dny přidal Fakt hustej nářez a momentálně se topím v Mega hustém nářezu.

Je to neuvěřitelné, že mě to ještě baví :) Kotleta je sám nářez...

Je pravda, že druhý a další díly to mají vždy těžké. V prvním se většinou řekne to nejlepší a v dalších už se spousta toho z dílu prvního opakuje. Ani tady to není vyjímka, ale autor vás udrží v pozornosti a vy neustále čekáte, jak to vlastně dopadne.
Jo - a samá krev, rozražené lebky, vyrvané vnitřnosti, regenerující upíři, žlutí králikovití ufoni a sex a sex a sex...
Parádní oddechovka pro akční hrdiny.

No konec keců, jdu číst!


hustej-narez.jpg

František Kotleta:
Příliš dlouhá swingwrs párty + Hustej nářez

František Kotletů - jako neznámý vojín, vlétl do mé knihovny a udělal v ní pořádný čurbes. Všechno je naruby...
Nadpřirozené bytosti, čarodějnice, mimozemšťani, upíři, hromady krve a urvaných končetin a to vše okořeněné hromadou sexu. To že budu někdy číst? Blbost!!!

Ach jak já se mýlil...
Jednou se do stránek začtete a už z toho nejde ven. Děj běží jako splašený a i když občas zalapám po dechu,

prilis-dlouha-swingers-party.jpgco si to zase za šílenost autor vymyslel, musím číst dál.

Swingers párty do mne padla za dvě odpoledne a s Nářezem to nebude jiné. Ještě že je knih více - tedy v této sérii tři. Že budu fandit Janu Bezzemkovi, upírovi ze slovanské větvě v boji proti mimozemšťanům, bych opravdu nečekal.

A Škoda Blaník aktivovaná sítnicí oka je bomba, čekám, že zanedlouho bude na trhu.

Kotleta jedéééé!!!!


stonewall.jpgJiří Šulc - Operace Stonewall

Hrozně dlouho jsem nečetl knihu z druhé světové války. Kdysi jsem tyto knihy hltal a i má knihovna plná podobných titulů je mi toho svědkem.

Tuto knihu mi dává na přečení syn, který začíná za knihy utrácet podobně jako já. Rozdíl je jen v tom, že já poslední dobou dávám přednost knihám v elektronické podobě. Prostě už ty knihy nejsou kde dávat.

Příběh našich letců v Británii se pomalu rozbíhá a já se dovídám o dalších operacích, o kterých jsem neměl ani tušení. O výměně stradegických surovin mezi Německem a Japonskem a honu na ozbrojené dopravní lodě.

Zajímavé a docela dobře napsane čtení.


Poslouchám poslední knihu Bernarda Miniera - TMA a najednou cítím, že nedokážu posluchat dál. Je to na mé předvánoční rozpoležení moc temné, snad můžu říci i strašidelné. Vlastně se na to poslouchání vůbec netěším a mám pocit, jako bych po poslechu byl na hraně nějaké divné deprese. Dost!

Lovím ve své databázi a hledám něco lehčího, bez vrahů, násilníků, psychopatů, chladu, temnoty. Pak najdu knihu, která mne ťukne do nosu:

jak-jsem-se-zblaznila.jpgIvanka Devátá - Jak jsem se zbláznila

Minier mizí z paměťové karty a nahrazuje ho typický hlas paní Deváté, vyprávějící příběh z kousku svého života. To je jiný kafe. I když se v knize zase objevují psychopati (mladý Vaněček kaneček :), je mi z knihy veselo a milo.
Dojde to tak daleko, že si ji pouštím v autě a Janka se zprvu nedobrovolně - pak již cíleně - stává mou spoluposluchačkou. Dokonce mi nařizuje, abych jel pomalu, nebo se z práce vracel velkým obloukem, abychom mohli co nejdéle poslouchat.
Ano, to jsem před vánocemi potřeboval!


muz-ktery-hledal-svuj-stin.jpg

David Lagercrantz - Muž, který hledal svůj stín

Hned po vyjití této knihy ji kupujeme v elektronické podobě pro Františka jako dárek k narozeninám. Jaké je moje překvapení, když ji obratem dostávám nazpět v mluvené podobě!
A tak si ji hned nahrávám do mobilu a při první cestě pěšky na cvičení si ji pouštím. Když slyším fantastický hlas Martina Stránského a známá jména z knihy, uvědomuji si, že se usmívám od ucha k uchu :) Od té chvíle si kradu každou chvilku, abych poslouchal.

Kniha má spád a zdá se mi, že je lepší, než minulý trochu utahaný díl. Až je mi líto, že už končí....
Tak zase někdy příště pane Lagercrantzi?


novy-zeland.jpgIvan Rabas - Nový Zéland - cestování severním a jižním ostrovem

Jsem z toho temného a studeného Miniéra nějaký špatný. Musím chvíli utéct k něčemu jinému. Ať se odreaguji. Využívám momentální zdravotní indispozice a beru do ruky knihu, kterou má šanci si přečíst málo kdo. Nebo spíše jen ti vyvolení - a já patřím mezi ně!

Můj kamarád Ivan předloni se svou drahou polovičkou Janou procestoval ze severu k jihu Nový Zéland a po odpoledních sepsal jejich zážitky podložené mnoha nádhernými fotografiemi. Je to cestopis, jak se patří - doplněný mapami, zajímavostmi a popisy. Místy vybuchuji smíchy a královsky se bavím. Kde se v Ivanovi bere takové spisovatelké střevo? Vybavují se mi vzpomínky, které už jsem dávno pustil z hlavy - jako třeba jeho zoufalou snahu, abych šel v neděli do prodejny foto-kino a koupil mu objektiv, který na druhé straně zeměkoule rozbil :)

Ivane díky! Parádní počteníčko / pokoukáníčko. Teď se tam ještě dostat osobně...

ivan-a-janka.jpg


Když už jsem takový "rozposlouchaný", rozhodl jsem se v tom pokračovat. Mimochodem je to bomba u manuální práce nebo jiné zábavy - v mém případě modelaření. Soustředím se na hraní a přitom poslouchám knihy. Bomba!!!

minier.jpg

Tentokrát jsem si do mobilu nahrál rovnou tři knížky od Bernarda Miniera. na databázi knih jsou recenze docela vysoko, i když velmi rozporuplné. Prostě jako vždy - někomu to sedne, druhému ne. Já zatím začínám, tak se nechám překvapit.


milenium2.jpg

divka-ktera-kopa-do-vosiho-hnizda.jpgmilenium-4.jpg


Tak jsem to nevydržel a poslouchal a poslouchal a poslouchal. Do uší mi vplouvaly další a další slova Stiega Larssona ve špičkovém podání Mrtina Stránského. Mám za sebou druhý díl - Dívka, která si hrála s ohněm, třetí díl - Dívka, která kopla do vosího hnízda a nyní poslouchám díl čtvrtý - který po smrti Stiega Larssona napsal David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti. Nový autor se snažil maximálně přiblížit původnímu, ale chvílemi jsem měl pocit, že to až přehání. Opravdu od každé osoby nepotřebuji vědět skoro vše o jeho životě - včetně popisu jeho rodičů...

Zároveň jsem si našel čas a podíval se na první tři díly stejnojmenného filmu (koprodukce Švédsko, Dánsko, Německo, Norsko) a jsem rád, že jsem si prvně přečetl knihu. Film prostě nemůže obsáhnout to množství informací, detailů a myšlenek. Na to je kniha jedinečná.

Trochu mne rozhazovalo obsazení postav - v mé fantazii jsem si je obsadil jinak. Možná právě proto se podívám i na zaoceánský remake s Danielem Craigem - jak mi to bude sedět v Hollywoodském stylu.


muzi-kteri-nenavidi-zeny.jpgDovolená je tady a já nepolíben severskou krimi pouštím do sluchátek mého oblíbeného vypravěče - Martina Stránského - s knihou:

Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy

Vím, že v televizi už běželo filmové zpracování - dokonce dvě, já ale statečně odolával a nedíval se. Prvně si chci přečíst (poslechnout) knihu, pak až film. A věřím, že jsem dobře udělal.
Hlas Martina Stránského mi zněl v uších celou dlouhou cestu autobusem na dovolenou a zpět. Ještě doma po dovolené chodím se sluchátky na ušich a poslouchám.
Ne že bych z knihy padl na zadek, ale byla dobře napsaná, ze začátku možní více rozvleklá a - jak jsem byl upozorněn - pěkně tvrdá...

Už jsem si nahrál do mobilu druhý díl a čekám na tu správnou chvilku...


Nebývá to u mne zvykem, že bych četl více knih naráz, ale teď se to krásně sešlo...
Ještě nemám dočtený Mindfulness, který po mne požaduje alespoň půl hodinnny denně na meditace, a to se mi přiznám vůbec nedaří zajistit... A tak jsem se pustil do druhé "vzdělávací knihy", kterou mi doporučil Honza Kvasnička:

nikdy-nedelej-kompromis.jpgChris Voss - nikdy nedělej kompromisy - aneb vyjednávej tak, jako by ti šlo o život.

Kniha psaná dlouholetým vyjednávačem FBI o jeho zkušenostech, o lidské psychice a jejim ovlivňování. Vhodné jak pro obchodníky, tak pro každedenní život. Pěkně psané, docela záživné a hlavně zajímavé...

No a někde uprostřed této knihy jsem při brouzdání na internetu narazil na nabídku zajímavého titulu ze soudku postkatastrofického sci-fi. Přečetl jsem si recenzi knihy na Databázi knih a bylo vymalováno. Okamžitě si vyhledávám stránky mémo oblíbeného imternetového knihkupectví a obratem mám ve čtečce hned dva díly této zatím dvoudílné série (mohlo by jich být více!!!).

propast-casu.jpgRoman Bureš - Propast času

A tak ihned po otevření ve čtečce se do knihy pouštím a nemůžu se od ní odtrhnout.
Co by se stalo, kdyby se pomíchala časová osa a pro nás jednoznačný pohyb času od minulosti do budoucnosti by se stal paralelním proudem více časových rovin? Hlavní hrdinka - děvče naší doby od Českých Budějovic našla za domem realitu ze třináctého století, z jejíž zajetí ji zachrání měšťan z Budějic šetnáctého století a nakonec se stane milenkou císaře z doby velkého Říma... Zdá se vám to moc divoké? A to ještě nevíte, že někde kousek dál se Generál Laudon stává nedobrovolným podřízeným krvežíznívého sturmbannfuhrera SS jezdího v Tigeru z II. světové války. cisarovna.jpgNo a do toho neandrtálci, bojoví roboti z budoucnosti... No prostě MAZEC!

Už teď mi je jasné, že až dohltám první díl, vrhnu se rovnou na druhý:

Roman Bureš - Propast času 2 - Císařovna

Jaký bude druhý díl se ani neopovažuji spekulovat - recenze má dobré, tak už se na ni těším...

No a mezi tím mám ještě ne rozečenou, ale spíše rozposlouchanou další knihu:


blendings.jpgSir Pelham Grenville Wodehouse - Vlna zločinnosti na zámku Blendings

Nyní si připadám zase jako barbar - vůbec o autorovi nevím, nikdy jsem od něj nic nečetl. Až teta Wiki mi dává vysvětlení - tento autor více než 90ti knih, scénařů a muzikálů, byl za svou práci povýšen do šlechtického stavu - a to už něco znamená!

Při svých vycházkách za fyzičkou mne nutí se usmívat a občas vyprsknu smíchy. Okolojdoucí mne asi mají za blázna, ale já se královky bavím :)


karel-iv.jpg

Vladimír Liška - Karel IV - záhady a mysteria

K sedmistému výročí narození našeho "Otce vlasti" jsem si koupil tuto knížku. Ať se trochu dovzdělám - dějepis byl pro mne vždy noční můrou. Opakování dat mi ho kdysi znechutilo, až nyní mi dochází, jak je historie zajímavá, plná příběhů a poučení...

A tak se pokusím začíst a více pochopit naše dějiny a jejich hlavní protagonisty...

No myslím, že jsem začal dobře - tedy kniha to byla - pro mne, neznalce historie - velmi zajímavá. Byl to vlastně průřez Karlova života zachycující jeho nejvýznačnější okamžiky s důrazem na mystiku.

Každopádně mne to pohnulo k tomu, že si o této osobnosti a vůbec o dějinách naší země musím přečíst více...pad.jpegRogelio J. Pineiro - Pád

Mindfulness je náročné čtení - tedy na čas a úkoly, které by jste měli plnit. No a já chtěl na Velikonoce trochu vypnout a začíst se do něčeho nenáročného, co mi dovolí vypnout hlavu. A tady tato kniha byla přesně taková. Možná trochu předvídatelné sci-fi, ale se spádem, spoustou technických záležitostí a plné boje a přestřelek. Prostě bezva oddychovka.

Začal jsem na Velký pátek a o Velikonocích už neměl co číst.


tajemstvi-posledniho-nacisty.jpgIain Benjamin King - Tajemství posledního nacisty

Podle názvu a recenzí mne kniha zaujala. Během čtení jsem měl pocit, že má autor snahu přiblížit se Danu Brownovi a jeho "Šifře". Ale porovnání by bylo pro knihu asi nelichotivé, proto jsem raději přijal příbeh tak jak je a bavil se představou toho, že by se dala předpovídat budoucnost z pohybů hvězd. Občas mi to přišlo trochu přes čáru ale v celku jsem se dobře bavil a u knihy si odpočinul.

Ideální na zahnání jarní únavy :)


mindfulness-za-8-tydnu.jpgMichael Chalskanson - Mindfulness za 8 týdnů

Tak na mne v poslední době dolehla potřeba vrátit se k sebevzdělávání.

Má mi k tomu sloužit kniha, která by mě měla naučit větší všímavosti a prožívání přítomného okamžiku. Snad to přivede i snížení stresu a uklidnění. No uvidíme. Dáme se do toho a pak zhodnotíme!


analfabetka.jpg

Jonas Jonasson - Analfabetka, která uměla počítat

Blíží se jaro a mi cuká nohama. Jen trochu přestane pršet a já hned vyrážím na první večerní kondiční vycházku. No a do uší mi zní četba této knihy.
František z ní byl nadšený, já už tak moc ne, ale stejně jsem zvědavý, jak se to vše nakonec vyvrbí.

Prosím, ať je venku pěkně a já můžu zase se sluchátky ven!hlasy-a-hvezdy.jpgVilma Kadlečková - Mycelium V - Hlasy a hvězdy

František mi předává putovní pátý díl šestidílné "pentalogie" :)
Autorka to natahuje a napíná... Ferda je celý nešťastný, že se dalšího dílu nemusí dožít! Měl by dostat za ucho za takové sýčkování!

A jelikož se s Weissem peru, odkládám ho na druhou kolej a beru do ruky Mycelium.
Trochu mám strach - místy mi předešlé díly připadaly moc rozvláčné a kdyby celé pasáže vypadly, ani bych si toho nevšimnul. Navíc mám pocit, že jsem toho od posledního dílu moc zapomněl a těžko se budu do děje vracet. No nefňukat, jdeme číst...

Nezapomněl! Nevím proč, ale tento díl se mi čte výborně. Buďte jsem prostě styl autorky přijal, nebo to je tím, že konečně vyplouvají na povrch skutečnosti, které byly v prvnívh dílech jen naznačovány a to velice lehce. Kradu si každou chvilku a už dopředu vím, že budu naštvaný, že není poslední díl!


mnoho-zivotu.jpgTěším se, až mi František pujčí pátý díl Mycélia. Pořád mne zlobí a hlásí, na které je už straně... Abych si nebral do ruky něco většího, sahám do knihovny po útlé knížečce Briana L. Weisse - Mnoho životů, mnoho mistrů.
Vzpomínám si, že jsem ji už kdysi četl, ale většinu jsem zapoměl. A tak se začítám znova. Už nevím, jak jsem ji přijal minule, ale tentokrát s ní nějak bojuji.

Je o hypnóze a navrácení se do svých minulých životů a o mistrech, kteří vás mají vést....
Když médium řekne - žiju v roce 1 300 před Kristem, zaseknu se. Kdyby žilo v té době, nevědělo by nic o Kristu a době budoucí. Jak to ví? Blbá otázka na kterou by se dalo vymyslet mnoho filozofických odpovědí... Čtu dál, ale nějak se koušu...


prach.jpg

Hug Howey - Prach

Čistě náhodou narážím na reklamu na třetí díl knihy SILO. Hned spěchám na databázi knih a hledám hodnocení. 93%? No to je zatím rekord. Už minule jsem byl z recenzí dost zmatený - nahoru dolů.

Mi se ale nakonce líbily oba dva díly. A tak se vrhám na třetí - a podle ostatních nejlepší díl. Do vánoc to dám!

Vracím se znovu k příběhu obyčejných lidí ze sil 17 a 18 a k jejich vedení ze sila 1. Bude to mít "dobrý" konec? Nebo nechá autor vše na našich představách? Uvidíme... (uviděli - bezva kniha!)

"Elise se zeptala, co je to nostalgie a Jewel jí to vysvětlila: "To je, když si myslíš, že minulost byla lepší, než ve skutečnosti byla, jenom proto, že současnost je mizerná."
"Já mám velkou nostalgii," prohlásila Elise...


stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu.jpg

Agnes Martin-Lugand - Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Knížka mi už nějaký ten měsíc leží ve čtečce. Koupil jsem ji ve slevě - a to pouze podle názvu. Před vánocemi se mi nechce začínat nic těžkého, tak se snažím začíst do ní.

No přiznám se, že jsem z ní rozpačitý. Zprvu smutný začátek příběhu, pak deprese, útěk do jiné reality - to mne zase chvíli chytlo - a pak zase takové nijaké... Nakonec jsem čekal aslespoň šťastný konec - no -částečně se konal. Jen autora podezírám, že ho buď psaní přestalo bavit, nebo chystá druhý díl. No dosť bolo červené knihovny!

Jdu na něco, co mě zase chytne.


kdyz-hitler-bral-kokain-a-stalin-vyloupil-banku.jpg

Giles Milton - když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Kniha, kterou mi doporučil synátor - byl z ní nadšený. Já už jeho nedšení nesdílím - a tak mi kniha - rozečtená do 1/3 leží u postele a čeká, až na ni přijde řada, nebo chuť???


laska-po-francouzsku.jpg

Fiona Valpy - Láska po francouzsku

Před vánocemi se mi nechtělo číst nic "těžkého" a tak sahám po totální oddechovce.

Jaké to je, když přijdete o práci ve velké firmě obchodující vínem v chladné Británii? A co když vám nejmilejší tetička v závěti odkáže dům na francouzském venkově uprostřed vidic? No přeci změníte místo bydliště a s ním i podnebí, lidi, zvyklosti....
Při zápřahu ve kterém jedeme to je parádní představa...

A tak čtu, nehledám mouchy a odpočívám :)


postel-hospoda-kostel.jpg

Markéta Zahradníková - Postel hospoda kostel - Zbigniew Czendlik

Ten člověk mi byl vždy sympatický - farář, jak jsem si faráře nikdy nepředstavoval.
A čím více čtu, tím více se mi líbí. Obyčejný správný chlap. Beru ho :)

Nápis na dveřích jeho ložnice:
"Budit jen v případě požáru nebo zrušení celibátu."


mycelium-videni.jpgVilma Kadlečková - Mycelium - Vidění

Čtvrtá a zatím poslední kniha Vilmy Kadlečkové ze série Mycelium. První dvě jsem poslouchal, třetí a čtvrtou již čtu (nejsou nahrané :)

Vilma Kadlečková slíbila ještě pátý - poslední díl. Zatím se jeho vydání neustále odkládá. František mi vždy v plánovaný termín vydání knihy zavolá a s lítostí v hlase - skoro až se zděšením říznutým zoufalstvím a zároveň zlobou - hlásí, že se vydání odkládá. Celé to uzavírá citoslovcem: "Aúúúúúúúúú" se stoupající frekvencí na konci dlouhého slova...

Poslední informace zní tak, že autorka se rozhodla pátý díl přepracovat a rozdělit do dvou dalších dílů. No tak se máme na co těšit! Možná už v prosinci, nebo v lednu? Nebo únoru?????

Ve skutečnosti se bojím pořád stejně.
Akorát se to snažím víc maskovat. Ale co když to přesně takhle dělá většina lidí?
Co když je na světě jenom hrstka hlupáků s přebujelým egem, která udává tón a pak obrovské zástupy těch, kteří jsou v nitru stejně nejistí jako já, ale pokoušejí se jim vyrovnat? Zástupy asertivních, dynamických, progresivních, vševědoucích robotů?
Dobrá. Půjdu s davem. Mám pracovní definici sebevědomí: je to stav, kdy člověk záměrně přestane o věcech přemýšlet a spolehne se na jednoduchá řešení.
Musí vidět svět přiměřeně černobíle a věřit ve vlastní pravdu - protože když od sebe neodsekne pochybnosti, není schopen jednat.
Pinky
Mycelium - Vidění,
str. 403

ohrozeni.jpgFelix Francis - Ohrožení

Tuto prvotinu - následníka a syna Dika Francise - Felixe - jsme koupili dědovi k vánocům.
Chvíli trvalo, než jsem se k ní dostal i já (ne že by to děda neměl přečtené, myslím, že jí zhltl ještě do konce roku 2015...), ale mám takovou hromadu knih před sebou a tak málo času, že se k ní prostě nemůžu dostat.

Co ke knize říci? Snad jen to, že Felix se potatil - napínavé, dobrodružné, možná strošku předvídatelné (hlavní hrdina je inteligentní, zdatný...), ale každopádně čtivé. Přečteno jedním vrzem. Paráda :)

Knihy předešlé

Soupis mnou přečtených knih byl již tak dlouhý, že se mi přeléval přes spodní část monitoru, hromadil se na stole dělal nevzhlednou hromadu textů a obrázků smíchamých do jedné hromady. No ne tak úplně, ale pro jistotu zakládám druhou stránku a začítám nanovo.

Pokud se chcete podívat, co jsem četl před těmito knihami, máte šanci zde:

Řekni mi co čteš - aneb můj první čtenářský deník

Vytisknout stránku Vytisknout stránku6. listopad 2016, zobrazeno 819x, dnes 1x
Hodnocení0.0 (0)
Co bych si rád přečetl:

Vánoce a dárečky = knihy. Tuto kombinaci miluju a tak si skoro sám naděluji hned tři knihy - a všechny shodou náhod o muzikantech:

Phil Collins - Ještě žiju

jeste-ziju.jpg

Tohohle chlápka mám docela rád, tedy jeho muziku - trochu smutná, ale nádherná. Rád se o něm dozvím něco více.

Vlasta Redl - My tři a já

foto_vlasta-redl-my-tri-a.jpg

Vlasta je můj favorit. Když hledám, jestli ještě koncertuje, narážím na jeho stránky a na nabídku knížek. Neodolám. První je tato, druhá jede s ní:

Vlasta Redl - Kam na to chodím

vlasta-redl-kam-na-to.jpg

Tedy kam Vlasta chodí na své texty. No to jsem také zvědavý...

Petra Stehlíková
Naslouchač a Faja

naslouchac.jpg

faja.jpg

Zase sjsem neodolal a koupil jsem dvě knihy najednou. Hodnocení 65 % z DK mi prostě nedalo. A tak se těším na příští rok a příběh "sklenářů".
Pro letošek vyhlašuji zákaz nákup knih a mažu si mailing prodejců. Nebo to nikdy nestihnu přečíst...
(P.S. To, že říkám v polovině prosince je veselé, ale snad to dám i příští rok do jara :)

Charlie Lovett
Dobrodružství milovníka knih

bdobrodruzstvi-milovnika-knih.jpg

Zajímavý námět a slušné hodnocení na databázi knih mne přesvědčilo ke koupi. Už se těším...

Nevydržel jsem masáž (ale rád) z ereading.cz a dal se chytit na pár nových - tedy pro mne - titulů:

Gregg Loomis

akta-julian.jpg

mise-sinaj.jpg

pripad-pegasus.jpg

Další tři knihy v mé čtečce - prý podobné, jako knihy Dana Browna.

A teď už dost! STOP novým knihám!!!

Radka třeštíková - Osm

osm.jpg

Agnes Martin-Lugand - Lituji, čekají mne

lituji.jpg

Fiona Valpy - navždy po Francouzsku

mid_navzdy-po-francouzsku.jpg

Liou Cch - Problém tří těles

problem-tri-teles.jpg

Sci-fi z Číny? Na databázi knih 83%. No to jsem zvědavý!!!

Paul Christopher - Meč templářů

mec-templaru.jpg

Po návštěvě Třeboňe se mi na poličce objevily dvě nové knihy. Už se asi začínám opakovat, ale kdy si na ně najdu čas???

Jodi Picoultová - Čas odejít

cas-odejit.jpg

Tentokrát nějaká romantika nebo červená knihovna? Nevím ale zkusím!

Dmitry Glukhovsky - Metro 2033, 2034 a 2035

glukhovski-metro-2033.jpg

glukhovski-metro-2034.jpg

glukhovski-metro-2035.jpg

Další ze sci-fi sérií, na kterou se těším. Jen mít více času na čtení...

Joelle Charbonneau - Univerzita vyjímečných

zkouska.jpg

zrada.jpg

Výborné hodnocení na databázi knih mě přesvědčilo ke koupi. Sci fi - postkatastrofické mne po Sile nějak chytlo...

Suzanne Collins - Hunger Games

arena-smrti.jpg

hunger-games-sila-vzdoru.jpg

vrazedna-pomsta.jpg

Trilogie s hodnocením 92% na DK? Neudržel jsem se a utrácel ve velkém...

C. J. Sansom - Nadvláda

nadvlada.jpg

Jaký by byl svět, kdyby se roku 1940 nestal britským premiérem Wisnton Churchill? Co kdyby byla Británie v područí Německa? Mám rád alternativní možnosti a těším se, co autor vymyslel...

Peter Wohlleben - Tajný život stromů

tajny-zivot-stromu-co-citi-jak-komunikuji-objevovani-fascinujiciho-sveta.jpg

Vánočná dárek od mé milované manželky. Zvláštní titul. Už se těším, až se ke knize sednu a užiji si ji! Potřebuji dovolenou!

Wilbur Smith

Každou novou knihu, kterou si připravím ke čtení zde zapisují - stavím do pomyslné řady... Udělal jsem ale velký nákup, který by mi tento výpis prodloužil opravdu moc. V akci jsem si koupil do čtečky najednou 11 titulů tohoto plodného autora. Tak tady dám náhled pouze jedné a ostatní pouze textem :)

wilbur-smith.jpg

Posel slunce
Ptačí vodopády
Zlatý lev
Bludný Kruh
Řeka bohů - Bůh pouště
Řeka bohů II - Sedmý pergamen
Píseň slonů
Nenasytný jako moře
Diamantová cesta
Leopard loví v temnotách
Lovci diamantů

No kdy toto dočtu, to nevím. A dávám si zákaz kupovat knihy!!!!!!

Dan Ariely

Dan Ariely
Jak drahá je intuice

jak-draha-je-intuice.jpg

Jak drahá je nepoctivost

jak-draha-je-nepoctivost.jpg

Zase dvojitý nákup!
Po asi před dvěmi léty přečtené kniha Dana Arielyho "Jak drahé je zdarma", mi přicházejí další dvě vzdělávací knihy. Určitě budou stejně dobré jako ta první.

Daniel Kahneman
Myšlení rychlé a pomalé

mysleni.jpg

Další vzdělávací kniha v mé čtečce. Teď ještě vyrvat čtečku Jance z ruky...

Ariana Franklinová
Vykladačka smrti

vykladacka-smrti.jpg

Tak toto bude oříšek. Koupil jsem si do čtečky rovnou čtyři knihy této autorky - mimo "Vykladačky smrti" i "Labyrintem smrti" třetí díl "Relikvie mrtvých" a čtvrtý - poslední "Vrahova modlitba"
Janka je četla jednu po druhé a nemohla přestat. Těším se, až si na knihy najdu čas.

Co se děje se světem?
Václav Cílek

co-se-deje-se-svetem.jpg

Další člověk kterého si vážím a jehož kniha mi přistála ve čtečce.

Robert Galbraith
Ve službách zla

ve-sluzbach-zla.jpg

Třetí kniha J.K. Rowlingové o detektivovi Cormoranu Strikeovi. Druhou jsem vynechal, třetí se knám vrátila obloukem po té, co jsme ji koupili Františkovi k narozeninám...

Marie Kondo
Zázračný úklid

zazracny-uklid.jpg

Asi si klepete na čelo, co to blbnu. Ale to mne nutí má profese - potřebuji psát články o úklidu a tato kniha se tak trochu stala bestsellerem. Chci si ji přečíst, zneužít a snad se také k nějakému úklidu odhodlat...


Ještě nemám přečtené knihy ze svých narozenin a už zase řádím v knihkupectví. No nic, asi budu muset na dovolenou a číst a číst a číst...

John M. Gottman
Sedm principů spokojeného manželství

sedm-principu.jpg

Manželství mám špičkové, ale proč se nedozvědět, jak ho ještě zlepšit?

Martin Vopěnka
Nová planeta

nova-planeta.jpg

Kolem tohoto scifíčka už chvíli chodím. Nakonec jsem neodolal. Snad nezklame...

ELON MUSK
Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti

musk.jpg

Po Jobsovi další zajímavá osobnost. Snad bude i kniha tak čtivá jako ta Jobsova.

Dick Couch a George Galdorisi
Tom Clansy
Operační centrum
Z popela

z-popela.jpg

Další knížka, kterou jsem dostal k narozeninám. Tom Clansy sice zemřel před dvěmi léty, ale jeho kolegové pokračují v jeho šlépějích dál. Snad budou tak dobří jako on.

Webcopywriting

webcopywriting.jpg

Ještě jedna nová, vzdělávací kniha. Těším se až se do ní pustím. A přiznám, že ještě více, než do nějaké dopbrodružné. Snad bude zajímavá a nezklame...

Robert Ludlum
Bourneouva pomsta

bourneova_pomsta.jpg

Filmy s agentem se ztrátou paměti jsem viděl, ale knihu ještě nečetl. Rád to doženu. Díky dědo!

Mark Sission
Primal blueprint

primal-blueprint.jpg

Po přečtení knihy Jídlo na prvním místě jsem se zakoukal i do této knihy. Už po prvních stránkách mám pocit, že to nebude asi tak krásně psané jako výše zmíněná kniha, ale stejně se těším, co se zase dozvím.

Michail Tombak
Vyléčit nevyléčitelné

vylecit1.jpg

Co k tomuto titulu říct?
Nic - přečíst a myslet.

Joe Vitale
Svět bez hranic

svet_bez_hranic.jpg

Kniha, kterou jsem si koupil po přečtení Marka Dzirasy - 21 dnů. Pojednává o starodávném havajském učení Ho´oponopono. Tajná technika na vytváření hojnosti, zdraví a míru...
Čeká v poličce na přečtení...

David Allen
Aby vše klapalo

david-allen-aby-vse-klapalo.jpg

Po absolvování kurzu Dana Gamrota základy GTD pro začátečníky jsem se rozhodl doplnit si knihovnu o tento titul.

Leo Babauta
Zen a hotovo

zen-a-hotovo.jpg

Tuto knihu mám jako doplněk k Davidu Allenovi - prý jednodušší varianta GTD. No hlavně se těmi radami řídit, nebo najít svou cestu...

Frank Schätzing - Nehlučně

nehlucne.jpg

Že bych to znovu zkusil? No, už čeká v knihovně...
P.S. Zkusil jsem to, ale raději vrátil do knihovny. Začátek mne v dnešní "uprhlické" době odradil. Snad příště...


Komentáře (0)

Zatím zde není žádný komentář.
free counters