Řekni mi co čteš III

Řekni mi co čteš III


Řekni mi co čteš a já ti řeknu kdo jsi...
No nevím jestli toto dokážu, ale obrázek si určitě udělám.

Každopádně miluji knihy a bez nich si odpočinek a pohodu nedokáži představit.
Snad proto zde najdete takový můj "čtenářský deníček" - psaný dobrovolně, bez nátlaku učitelů...

Co právě čtu:

odyseus.jpgVáclav Šorel, Jiří Petráček - Odysseus

Jako kluk jsem miloval komiksy. A jedno z mála míst, kde je bylo možno potkat byla poslední stránka časopisu ABC.
Když jsem byl trochu větší kluk, kupoval jsem si speciály ABC plné komiksů a později všechny "Velké knihy komiksů ABC".

Teď už jsem trochu přerostlý kluk a komiksy už moc nečtu. Snad proto, že ty "moderní" mne prostě neberou. Neumím se do nich začíst, ani jim nerozumím.

Tentokrát to ale změním. Janka mi dala pod stromeček poslední díl z trilogie Vzpoura mozků. Takže ze skříně lovím první knihu komiksů a znovu čtu první díl, pak druhý - Galaxia a po něm hned třetí - Odysseus. Trochu mi chybí obrázky Františka Kobíka, tak specifické a tak "zapsané v paměti" z předešlých dílů. Ale pan malíř už tu více než 12 let není...

Příběh má zajímavý nápad, ale zdá se mi seknutý v půli. Určitě by stránek mohlo být dvakrát tolik a příběh dovysvětlit. Občas přemýšlím naopak nad překombinovaností. Ale co, je to pohádka, čte se dobře a rychle.


retezova-reakce.jpg František Kotleta - Řetězová reakce

Když už jsme u toho Kotlety - stejně jako minule - se vrhám na další jeho dílo. Před nedávnem jsem si koupil poslední - čtvrtý díl z postapokalyptické série Spad. Když už se díky panu Neffovi (Tma) a panu Cílkovi (Ruka noci podaná) připravuji na apokalypsu, proč si o ni opět něco nepřečíst, že???

No není to optimistické čtení. Pomalu si oživuji děj předešlých dílu a opět se přistihuju při tom, že marně pátrám v paměti - nějak se mi toho v té makovici ukládá čím dál tím méně.  A zase jsem u toho - číst se mají všechny díly za sebou - tedy počkat, až všechny vyjdou a pak je přečíst najednou!

Vybavuje se mi Fantišek a jeho úpění nad neustálým odkládáním vydání další knihy od Vilmy Kadlečkové ze série Mycelium. Vždy mi zoufale volá, že nakladatelství posunulo vydání a on se snad pokračování nedožije... Ovšem z Kadlečkové si už asi nepamatuji vůbec nic :(

Kniha má zase spát, čte se výborně, nakonec mne mrzí, že ještě nepokračuje. Dobré čtení...


posledni-tango.jpg František Kotleta - Poslední tango v Havaně

Vánoční dárek od Toma. Nahrávám z knihovny do čtečky a hned se vrhám na čtení. Už vím co čekat a snad i pro to mne už kniha tak nebere. Ne že by byla psaná hůř nebo jinak, než předešlé díly, ale znáte to - nevkročíš po čtvté do téže řeky (jako poprvé...).

Tomáš Kosek jako obvykle bojuje s krásnými ženami stejně jako s démony horozícími zahubit celou zemi. Tak ať se mu daří.


ruka-noci-podana.jpg Václav Cílek - Ruka noci podaná

Kniha, která pro mne vyplynula z četby Neffovy Tmy. Prostě chci vědět, jak se alespoň trošku v myšlenkách připravit na to, co by se mohlo všechno stát. Pana Cílka si vážím a jeho přednášky byly vždy hodně zajímavé. Trochu se sice plácám v psychologii, ale z druhé strany jsou tu moc zajímavé informace a zkušenosti vyplývající z přírodních katastrof a válek v době nedávné.

Po pár minulých mrazivých dnech, kdy se z dálnice D1 stalo parkoviště s kolonami dlouhými i 60 km, jsem si alespoň začal vybavovat auto. Jak zněl ten pokřik? Vždy připraven? No tak alespoň někdy a na něco...

Knihy předešlé

Soupis mnou přečtených knih byl již tak dlouhý, že se mi přeléval přes spodní část monitoru, hromadil se na stole dělal nevzhlednou hromadu textů a obrázků smíchamých do jedné hromady. No ne tak úplně, ale pro jistotu zakládám další stránku a začítám nanovo. A budu to tak dělat každý další rok, pokud budu žít, pokud budu číst a pokud mne to ještě bude bavit :)

Pokud se chcete podívat, co jsem četl před těmito knihami, máte šanci zde:

Řekni mi co čteš - aneb můj druhý čtenářský deník

Řekni mi co čteš - aneb můj první čtenářský deník

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 12. 2018, 11:56, zobrazeno 81x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení