Desktopography

Nepatřím mezi ty, kteří by byli obdaření přemírou kreativity. Snad možná proto fotím krajinu... Nemusím jí upravovat, zkrášlovat a ona je krásná sama o sobě. Jen chodím krajinou a koukám kolem sebe. Previzualizace mi zase tak moc neříká... Snad proto si velice Vážím lidí, kteří dokážou vidět. Vidět i to, co ostatní nevnímají, berou to jako samozřejmost.

 

Občas se rád toulám webem a koukám, jak vidí jiní. Jak vidí realitu kolem sebe a jak jí dokážou spojit i s abstrakcí. Jak dovedou v krajině najít detail a pracovat s ním. Nepřestávají mne udivovat . Učím se z jejich nápadů a na svých cestách se snažím vidět jinak. Možná se mi to občas i zdaří.

 

Jako kluk jsem velice rád kreslil - učarovaly mi obrázky Káji Saudka, jeho hrdinové s propracovanými těly a ženy neskutečných tvarů :o) Ale zase tady byl nedostatek kreativity, který mi bránil pokračovat v něčem, co jsem si vymyslel sám... A znovu je tu web, kde nacházím výtvory, které mne nepřestávají udivovat. Stačí jen hledat a najdete díla, která kreativitou překypují a spojují to, co mám rád - fotografii a grafiku.

 

Pokud budete mít chvilku, podívejte se na   http://desktopography.net/

 

Je to otevřený web spojující několik autorů, zaměřený na "natur´s design on your desktop". Projekt funguje již čtyři roky a jejich galerie se neustále rozšiřuje - jak do počtu fotografií, tak do jejich kreativity a kvality. A pokud si chcete obzvláštnit svůj desktop, neváhejte a nějaký wallpaper si zdarma stáhněte.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 1. 2009, 10:22, zobrazeno 4327x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení