Koniklece v Brně

Vy, kteří nás znáte, nebo občas zavítáte na naše stránky, víte, že pokud někde něco kvete, nesmíme tam chybět. Dnešní den (25. březen 2011) jsme prožili standardním způsobem - prací. K tomu jsme si ale přidali něco navíc - návštěvu Kamenného vrchu v Brně.

Ráno vyrážíme před osmou, směrem Uherské Hradiště, pokračujem skrz Uherský Ostroh a Veselí do Louky, odtud do Kyjova, Hodonína, Břeclavi - no prostě pěkná štreka. Posledního zákazníka (dnes již dvacátého) navštívíme v Brně, v části s poetickým názvem "Komín". Celé odpoledne v Zelené vlně hlásí problémy s nehodami na dálnici z Brna do Vyškova. Uklidňujeme se, že než tam dojedem, bude vše odklizeno, ale máme smůlu. Ještě v 17:30 hlásí okolo 224. km tři nehody za sebou. Proč ale všechny na jednom místě? Není náledí, sluníčko hřeje a teploty vyšplhaly až na 21°C! Asi se zbláznily místní geopatogenní zóny...

imag0196.jpg

Přemýšlíme, kudy domů, když v tom Janku napadne krásná šílenost - před čtrnácti dny jsme cestou z Přerova do Olomouce navštívili Strýčkův lom a viděli první koniklece. Sice jen malinké, ale už byly! Takže po 14ti dnech relativně slušného počasí musí být i na Kamenném vrchu! Zajedeme to prozkoumat a zabijem tak čas, který potřebuje policie k odstranění nehod.

imag0195.jpg

Projedeme Bystrc a odbočíme na Kohoutovice. Tam zastavujeme mladou paní, která nám velice slušně vysvětlí cestu. Po chvilce už netrpělivě hledáme, zda rostou. ROSTOU! A ne málo! Tolik konikleců jseme ještě pohromadě neviděli. Janka jen výská a pobíhá od kytičky ke kytičce. Kdybychom sebrali všechny koniklece ze Strýčkova lomu, přidali je ke všem ze Sulova, stejně by jich tady bylo víc!

imag0198.jpg

imag0201.jpg

Občanské sdružení Rezekvítek vybavilo rezervaci informačními tabulemi. Mne nejvíce zaujala tabulka úplně dole, psaná Braillovým písmem. Je to poprvé, co jsem podobnou věc - myslím texty ve slepeckém písmu na informačních cedulích - viděl.

imag0199.jpg

Smůla, že přijíždíme pozdě odpoledne. Sluníčko se už schovalo za obzor a kytičky se uzavřely. Vytahuji alespoň mobil a snažím se udělat pár dokumentárních foteček. Na toto místo si chce udělat čas a vypravit se zde v lepší dobu a s lepší výbavou.

Musím přiznat, že mne toto místo velice překvapilo. Až dodatečně se dozvídám, že v rezervaci Kamenný vrch se na rozloze 15 ha nachází asi 55 tisíc těchto půvabných rostlinek. To číslo je fascinující a když jsem viděl ty houfy kytek, docela bych mu věřil.

Jelikož se rychle smráká a my jsme už docela unavení, vyrážíme směr Ostrava. Na dálnici potkáváme ještě dvě nehody kousek za sebou - právě kolem 224. km, provoz se díky nim chvíli dost zahustí (je už tak dost silný - co ovšem čekat v pátek odpoledne). Janka ale vše bravurně zvládá a v osm dorážíme domů.

imag0208.jpg

Dnes byl nádherný den - ujeli jsme něco kolem pěti set kilometrů, navštívili dvacet zákazníku a neudělali ani jednu objednávku. Zato konikleců jsme viděli tolik, že nám to vše nahradilo.

Máme Brňákům co závidět. Všem tuto lokalitu doporučuji, zvláště pak v této době!

imag0204.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 3. 2011, 23:03, zobrazeno 6720x, dnes 2x
5.0 3Hodnocení