OvaCopi aneb sraz kopíků

Zkratka OvaCopi většině lidí moc neřekne. Já se s tímto názvem a hlavně s Květkou - duší této akce - setkal v době, kdy svůj nápad a sen pouze rozvíjela ve své hlavě. No a už je tady jubilejní setkání kopíků a jiných internetových šílenců. OvaCopi slaví druhý rok!

Zaujaly mne hned dvě postavy, které se této akce měly jako spíkři zúčastnit. Jednak to byl Honza Řezáč, kterého jsem měl možnost sledovat na UX Monday v Ostravě, kde sliboval brzké vydání své knihy o webdesignu. Kniha už je na světě, dokonce jsem ji přelouskal a zaujala. Snad o ní stihnu napsat později pár řádků...

ovacopi31.jpg

Honza vyprávěl o tom, jak komplikované a náročné je nejen napsat, ale hlavně vydat knihu. O tom jak je těžké ji prodat se už moc nezmínil. Ale pokud jde o odbornou literaturu, bude to vždy těžké. Jedna výhoda je alespoň ta, že taková kniha u nás ještě neexistuje a každý, kdo se v tomto oboru pohybuje by ji měl číst povinně jako slabikář...

Velkou neznámou pro mne byla ale jiná "persóna". Tou byl Marek Prokop - SEO guru, copywriter, programátor - no taková renesanční osobnost.

ovacopi18.jpg

Poprvé jsem se o jeho existenci dozvěděl před mnoha léty, kdy jsem se na svém prvním e-shopu snažil psát články o prodávaném zboží - o fotobatozích. Možná proto, že je Marek fotograf, domákl se mé stránky a okomentoval jeden z článků. Či spíš pochválil mé dělení fotozavazadel dle konkrétních situací. Dozvěděl jsem se o tom zprostředkovaně od kamaráda Michala - prý můj článek pochválil TEN Marek Prokop... Čučel jsem jak "sova v síti" a nevěděl která bije.

Od té doby jsem o Markovi alespoň věděl. Později, když jsem se o dění okolo internetu a marketingu začal zajímat více, se jeho jméno na mne hrnulo ze všech stran. Dokonce si dovoluji říct, že se mu nedalo vyhnout :)
Prostě guru.

ovacopi25.jpg

Posledním přednášejícím byl Ladislav Zibura. Jeho přednáška o přípravě a marketingu českobudějovického majálesu byla strhující, plná humoru a potvrzující jeho kreativitu. Bomba!

No a nakonec Květka rozkrojila dort. Výroční!

ovacopi37.jpg

Květuš, děkuji tobě a klukům za příjemně prožitý večer.


Více fotografií (36)
OvaCopi Ostrava

Vytisknout stránku Vytisknout stránku24. 11. 2014, 19:55, zobrazeno 2859x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení