Přednáška o misi v Malawi

Krátký foto dokument z přednášky o humanitarní misi společnosti International Humanity v podání Daniela Gamrota. Taková facka od života...

Před nedávnem jsem si domlouval skrze stránky www.naucmese.cz schůzku s Danielem Gamrotem, kterého jsem poznal na pravidelném Internet - marketing srazu v Ostravě. Oslovily mne myšlenkové mapy a chtěl jsem se více dozvědět o systému GTD.

Nabídka získat spoustu informací za kafe se mi zdála přitažlivá, tak jsem se ji rozhodl přijmout. Domluvil jsem si s Danem termín a pak se začetl do dalších informací na jeho blogu. Tam jsem také narazil na článek o jeho misi v Malawi. Vše vyústilo v účast na jeho přednášce o této misi v Ostravě - Příběhy z Malawi. (16.9.2013)

_dsc0097.jpg

Před pátou jsme s Jankou jako první dorazili do kavárničky Sádrový ježek v Ostravě. Dan už byl připravený a čekal na své posluchače. Chvíli po páté nás bylo kolem patnácti a přednáška začala.

Pomalu - fotkami krás přírody Malawi. Pak vše přitvrdilo a Dan nám začal přibližovat krutou realitu života obyčejných lidí v jedné z nejchudších zemí světa. Několikrát osazenstvo přednášky taktně upozornil, že záběry na plátně jsou jen pro otrlejší povahy.

_dsc0094.jpg

Pro mne to byla facka do obličeje zhýčkaného středoevropana. Vůbec mi nedocházela spousta souvislostí. Například vliv podvýživy na vývoj mozku dítěte a její následky, absolutně nevhodná skladba potravin a neznalost či pochopení jejich nutričních hodnot. Základní neznalost hygienických návyků...

Musím přiznat, že při Danově vyprávění o utrpení malých dětí doplněném fotkami jsem měl slzy na krajíčku. Každý člověk z naší bohaté společnosti by měl povině jednou za čas navštívit takovou přednášku. Už jenom proto, aby si přestal stěžovat a mnohem víc si začal vážit toho, že se narodil právě tady.

Pokud se chcete dočíst více o životě v Malawi, přečtěte si krásný článek na Danově blogu.

_dsc0086.jpg

_dsc0101.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku16. 9. 2013, 21:29, zobrazeno 3232x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení