Řekni mi co čteš a já ti řeknu kdo jsi...

No nevím jestli toto dokážu, ale obrázek si určitě udělám. Každopádně miluji knihy a bez nich si odpočinek a pohodu nedokáži představit. Snad proto zde najdete takový můj "čtenářský deníček" - psaný dobrovolně, bez nátlaku učitelů...

2023 - Co právě čtu nebo poslouchám:

spat-v-mori-hvezd-1-2.jpg

Christopher Paolini - Spát v moři hvězd

Jméno Paolini znám z doslechu - stejně jako jeho předchozí mega dílo - Odkaz dračích jezdců. K těm jsem se nikdy nedokopal a nevím, jestli chci. Tomík to četl jedním dechem a my mu kupovali díl za dílem. Fantazy moc nemusím, sci-fi ano. Tak jsem zvědyvý, jak mne toto poslouchání chytí. Audioknihy mi půjčuje Ferda s tím, že když se mi líbil Spasitel od Andyho Weira, tak toto se mi musí líbit ještě více.
Tak si sedám k modýlkům a pouštím si první věty...

Začátek je těžký. Prvně červená knihovna a pak horor. Prokousávám se pomalu a moc se mi do toho nechce. Pak se konečně chytím. Čím více se blížím konci, tím více se mi kniha líbí. Už jsem si zvykl na zvláštní přednes a sykavky Kajetána Písařovice. Jedno se Paolinimu musí nechat - má úžasnou fantazii. Spasitel mi asi přišel lepší, více technických záležitostí, ale i tak bylo Paoliniho Spát v moři hvěžd pěkné čtení / poslouchání.

Doposloucháno 3. 2. 2022


strazci-casu.jpgPoul Anderson - Strážci času

František mi ze své bohaté knihovny vybral a doporučil tuto už trochu starší knihu (u nás vydal Horizont 1970, v originále vyšla dokonce v roku 1960 - to jsem ještě byl na houbách) - prý je výborná a na rozšíření mých obzorů je prý nutné ji přečíst. A tak jdu do toho. Uvidíme...

Nakonec jsem byl z knihy zklamaný - zajímavý nápad, ale kniha mne nechytla. Podle mne špatně napsané dialogy, chybějící vazby - prostě se z toho dalo udělat podstatně více. Škoda


Dočteno 9. 1. 2023


Z loňského roku mi zbývají doposlouchat a dočíst dvě knihy:

cela-c-17.jpgDominik Dán - Cela č. 12 


Dominika Dána jsem doposlouchal už 5. 1. 2023 a jako obvykle to byl příjemný poslech a krásný popis detektivní práce. Tedy té novější, stará stála za zatčením nepravého a jeho pobytem v cele č. 12. No a o tom to vlastně celé je.

 


plan-genove-terapie.jpgMitchell L. Gaynor - Plán genové terapie  

Tady četba nadále pokračuje - po kousíčkách a pomalu. Ty naučné mi prostě poslední dobou už nejdou...

 

 

 

Malá statistika

Rozhodl jsem se - ze své vlastní zvědavosti - obnovovat si deník po roce a udělat si vlastní statistiku.
Za rok 2022 jsem se začetl do 38 knih, dvě z nich mi ještě přetékají do roku 2023. Takže v průměru něco málo nad tři knihy měsíčně. A to mám vždy jednu knihu rozečtenou a druhou ve stejnou dobu rozposlouchanou. 
Oproti roku 2021 jsem zaostal celkem o jednu knihu :)

Loni jsem napsal: "Uvidíme, kolik jich zvládnu letos. A to jsem se zařekl, že budu méně pracovat a víc si užívat. Ukaž se, roku 2022!!!" No, nějak se to nepovedlo. Rok 2022 nebyl nic moc, pracovat míň se mi asi nepovedlo a na čtení jsem také neměl o moc více času. Už raději nebudu pokoušet tento nový rok nějakými předsevzetími - nechám to běžet, jak se to vyvine.


Jelikož mi tato stránka plná knih přetékala dole z monitoru a hromadila se pod jeho dolním okrajem, zakládám již pátý čtenářský deník za sebou. Předešlé - mnou přečtené knihy - naleznete na těchto odkazech:

Řekni mi co čteš - aneb můj pátý čtenářský deník - rok 2022

Řekni mi co čteš - aneb můj čtvrtý čtenářský deník - rok 2021

Řekni mi co čteš - aneb můj třetí čtenářský deník

Řekni mi co čteš - aneb můj druhý čtenářský deník

Řekni mi co čteš - aneb můj první čtenářský deník


Heslo roku: Milosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 12. 2022, 17:29, zobrazeno 58x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení