RESTART

Zase jedna trochu jiná kniha. Ne trochu jiná... Úplně jiná. Minimalistická nejen obsahem. Jasné hesla, stručné a jednoznačné rady - řek bych že copywraitři musí být nadšení.

restart-blog.jpg

Škoda psát sáhodlouhé popisy. Raději si knihu přečtěte. Tedy pokud máte něco společného s podnikáním. Nebo jste osvícení zaměstnanci pracujíce více než je dáno smlouvou :o)

Každopádně mne těší, že spoustu rad využívám, aniž jsem o nich doposud slyšel. Je to jen prostá logika, kterou má většina malých podnikatelů v malíčku - když začínají od píky a není čas ani peníze na vyhazování.

Jen pár hesel, které mi "sedly":

CHYBAMI SE ČLOVĚK NEUČÍ
- pokud uděláte chybu, víte jen to, co jste udělali špatně a co nesmíte opakovat. Víte ale, co máte udělat, aby to bylo "to správné"?

PLÁNOVÁNÍ JE HÁDÁNÍ
- pokud nejste jasnovidci, je jakékoli dlouhodobé plánování jen čirou fantazií... A plány si nerozumí s improvizací. A vy musíte umět improvizovat!

PROČ RŮST?
- všichni tvrdí, že pokud se Vám daří, musí Vaše firma zákonitě růst. Je nutné najít si "správnou velikost" a zůstat na ní. Corestart.jpg chtějí všechny velké firmy? No zeštíhlet...

VYHOĎTE WORKOHOLIKY
- když pracujete víc, neznamená to ještě, že jste svědomitější nebo že víc uděláte. Workoholici nejsou hrdinové, nedokážou čas zachránit, jen jej spotřebovávají. Skutečný hrdina je už dávno doma, protože dokázal svou práci zvládnout rychleji.

ŽIJ TÍM NEBO TOHO NECH
- stát za něčím neznamená jen to jenom napsat. Znamená to svým zásadám věřit a žít je.

OPRAVDU TO POTŘEBUJETE?
- potřebujete méně, než si myslíte. Na šetrnosti není nic špatného. Nejlepší firmy vždy začínají někde v garáži. A může tak začít i ta vaše.

DĚLEJTE MALÁ ROZHODNUTÍ
-
velké rozhodnutí je těžké udělat a těžké změnit...

UDRŽUJTE ŠTÍHLOU LINII

ZAMĚŘTE SE NA TO, CO SE NEMĚNÍ

DĚLEJTE MÉNĚ NEŽ KONKURENTI

NAPŘED TO UDĚLEJTE SAMI

NABÍREJTE LIDI, AŽ TO ZAČNE BOLET

DLOUHÉ SEZNAMY NEBUDOU NIKDY HOTOVÉ...

VAŠE ODHADY LŽOU...

PORADY JSOU TOXICKÉ...

Takovými hesly je kniha nabitá. Netradiční pohledy na věc, tvrdě podložené logikou a vlastní zkušeností.
Určitě ji doporučím nechat někde nablízku, aby jste se k ní mohli časem vracet. A věřte, že ji v podnikání budete potřebovat!


http://www.melvil.cz/kniha-restart

Vytisknout stránku Vytisknout stránku17. 3. 2013, 19:19, zobrazeno 4829x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení