Síla zvuku II.

Nakonec mi to stejně nedalo. Tím gongem jsem se tak namlsal, že jsem to chtěl zažít znovu. A několikrát po sobě! Co že jsem to chtěl zažít? No přeci to, když vám zvuk rozvibruje celé tělo!

A tak v sobotu 19. září 2015 před polednem sedáme s Jankou na vlak do Studénky a odtud pokračujeme autobudem do Albrechtiček. Pak už je to jen kousek na letiště v Mošnově, kde probíhají dny NATO.

mig30.jpg

První stroj, který nás vítá na letišti -MIG29

Letos se mi ale nechce zažívat davové šílenství na oficiální ploše - hlavně ale odtud jsou špatně viděl prolétající letadla. A tak kousek před hlavním vstupem odbočujeme z cesty na pole a dostáváme se k "zakázané ploše". Je to propstor, do kterého je vstup zakázán, neboť nad ním mají probíhat letové ukázky. Jak vidím, nejsme sami. Je tady spousta postižených lidí. Lidí podobně prdlých jako já. Po chvilce pozorování si připadáme jako na strništi plném zoombie.

Proč?

Strniště je totiž dost daleko od "atrakcí" na zemi, takže udtud prakticky nic není vidět. Jen kousek od nás je plot dělící všechny od ranveje. Všichni zoombíci se válejí na zemi, v sedačkách nebo i v postavených stanech. Tedy jen do té doby, dokud se kousek od nás neozve hučení proudového motoru. V tu chvíli se všichni začnou zvedat, strniště je najednou plné magorů, kteří namíří svá skla do oblak a pak synchronizovaně provádějí otočky a piruety. Přesně podle jednoho jediného dirigenta - prolétajícího letadla. Když toto zmizí z dohledu, louka znovu umírá...

probuzeni-zoombie.jpg

Někteří jedinci tady již bivakují dlouho. Připadáme si jak v kempu na přehradě. Výbava jak na dovolenou. Většinou kolem sebe slyšíme polštinu, ale i jiné řeči. Opravdu se tady schází smetánka. A někteří s sebou tahají opravdu dobré kousky:

tezky-kalibr.jpg

mi24.jpg

MIL Mi24 Hind

saab-tunan.jpg

Saab Tunan

saab-draken.jpg

Saab Draken

saab-vigen.jpg

Saab Vigen

saab-gripen.jpg

Saab Gripen

Když už odlétá skoro vše, co jsme chtěli vidět, a jsme krásně ohlušeni a roztřeseni řevem motorů, vydáme se proti proudu odcházejících davů do areálu. Podíváme se do pár stánků, okoukneme stojánky - i s mým oblíbeným Ospreyem - a pak vyjdeme druhou stranou ven z areálu směr Petřvaldík, kde sedáme na autobus a míříme domů. Letos jsem nic pěkného nenafotil, ale nachal jsem se perfektně provibrovat :) Děkuji Jani za společnost!

big-moucha.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 10. 2015, 14:51, zobrazeno 2683x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení