Stojánky na modelářské nářadí

Během času se mi začíná hromadit čím dál více "udělátek" k modelařině a dalším ručním pracím. Ze začátku jsme měl nářádíčko v krabicích, nebo ve starých plechovkách či dětských hlíněných výtvorech. Ale čím dál častěji jsem něco hledal, nebo neměl kam odložit. Tak jsem hledal řešení...

stojanek.jpgZačal jsem proto hledat na fórech, jak to mají udělané zkušenější či zručnější kolegové. Nápadů bylo hodně a já nakonec začal pokukovat po hotových výtvorech - například po tomto:

Pořád mi ale vadilo, že mám spoustu různě tvarovaného nářadí, které bych chtěl pro přehlednost více rozdělit a naopak podstatně méně štětců, pro které je v takovém stojanu hromadu místa.

Přiznám se, že mi bylo i líto vyhodit peníze za hotový - i když "profesionálně" udělaný stojan.

A tak jsem koumal dál.

Nakonec se vše vyřešilo jednoduše a šmahem.

trubice-mirelon-pro-vnitrni-prumer-50-mm.jpg

Nevím, jestli jsem to někde při brouzdání netem zahlédl, či mne to jen tak napadlo (tomu ale sám nevěřím) - mé nohy se v Hornbachu zastavily před regálem zaplněným trubkami z mirelonu, sloužícími jako izolace na vodovodní trubky.

Chvíli jsem hledal tu ideální velikost, až jsem si vybral jednu s vnitřním průměrem 50 mm a sílou stěny 13 mm. Tento rozměr mi vnitřně

připadal dostačující a stěna ideálně silná, aby se neprotrhla. Cena asi dvoumetrové trubky byla zanedbatelná - určitě jsem se vešel pod 100 Kč.

Doma jsem si velkým nožem nařezal trubku od oka na různě vysoké kusy - každý pro jiný druh nářadí. Ve sklepě jsem našel odřezek z plovoucí podlahy a na něj jsem jednotlivé kousky mirelonové trubky tavnou pistolí nalepil. Pro jistotu jsem je přilepil i navzájem k sobě.

stojanky-na-naradi.jpg

Po naskládání nářadí do trubek je celý stojan natolik těžký, že v žádném případě nehrozí jeho převrácení a vysypání.

stojanky-na-naradi-shora.jpg

Původně jsem si myslel, že dna trubek vystelu zbytky miralonu, abych si třeba zbytečně netupil skalpely, ale nakonec jsem tuto myšlenku zavrhnul jako zbytečnou. Hlavně dávat ostré nástroje ostřím dolů, nebo ostří zakrýt. Při zabrání do práce by nebyl problém se ošklivě poranit.

Vím, že jsem nevymyslel nic nového a světoborného, ale po nějaké době musím říci, že jsem se stojanem za pár korun maximálně spokojený. Kdyby došlo k roztržení některé ze stěn trubek, není nic snazšího, než ji vyměnit.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku10. 12. 2016, 21:30, zobrazeno 3445x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení