Taneční soutěž O žlutého smajlíka

Byl jsem požádán mým kamarádem Pavlem o spolupráci při dokumentování taneční soutěže O žlutého smajlíka, kterou pořádalo Dance studio Ostrava. Kamarádovi vždy rád pomůžu, navíc zafotit si něco, co jsem nikdy nezkusil je výzva. Atak jsme do toho šli.

Ze začátku jsem používal základní objektiv 18 - 105 s velkým bleskem, ale po chvíli mi došlo, že fláknout tanečníkům na plno do obličeje je nefér. Takže přišla varianta č. 2 - pevná padesátka 1,4 a vysoké ISO (cca 800).

Musím přiznat, že stíhat pevným sklem neuvěřitelnou rychlost a energii tanečníků je záhul. Proto je mnoho fotografií o ničem a čaká je nemilosrdné smazání.

_dsc0707.jpg

 

Celá akce začala v devět hodin ráno a s půlhodinovou přestávkou trvala až do desíti večer. Neustálý proud hudby, víření tance a megawaty energie. Musím uznat, že jsem toho měl za celý den plné zuby, ale to co se neustále dělo na parketu mne drželo na nohách. Desítky tanečníků - od dětí až po seniory - dokazovaly, že tancem žijí... No byla to nádhera.

Celé toto hemžení pro mne mělo ještě jeden rozměr - kromě Pavla se kterým jsem sdílel foto a video část, jsem měl možnost sledovat při práci kamaráda Honzu Apltauera, který celou soutěž moderoval a také Pavlínku - jejich dceru a vnučku, která se dostala dvakrát na stupně vítězů (druhé a první místo). Takže nejen fotografické orgie, ale i držení pěstí, fandění a radost z vítězství. Pavli, gratuluji jak k tomuto vítěžství, tak k dnešním narozeninám.


Ještě na závěr musím pochválit organizátory - na to, že to byl první ročník soutěžě, proběhlo vše jak na drátkách. Gratuluji a smekám! Na příští ročník si zase určitě zajdu zafotit!


Další fotografie naleznete v GALERII 


Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 12. 2012, 21:24, zobrazeno 4517x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení