Taneční soutěž o žlutého smajlíka 2013

V sobotu 7. prosince 2013 jsem měl podruhé možnost zúčastnit se soutěže tanečních párů "O žlutého smajlíka" pořádané Tanečním studiem Ostrava.
Soutěž se tentokrát konala v Kulturním domě města Ostravy a jako vždy to byl taneční maratón. Od devíti to devíti...

Už minule jsem jednoduše zjistil, že používat blesk je problematická záležitost. Stropy jsou v sálech notně vysoké, proto odraz o ně je bezpředmětný. Odrazná deska je fajn, ale blesk jede na plný výkon bez dostačujícího účinku. Poslední varianta - použít blesk na přímo je zase nefér vůči tanečníkům - zablesk je oslepuje a je víc než jasné, že jim působí jen problémy.

Proto přišla na řadu ověřená varianta - fotit na vyšší iso a na "plnou díru". U mé oblíbené 50ky 1,4 je to bez problémů. Alespoň co se objektivu týče. Jsou jediné dvě věci, které tento "řeťez" degradují. Tou první je pomalé a nekvalitní ostření mého Nikonu D90 - není prostě pro takovéto extrémy konstruován. Krajní ostřící body jsou nekvalitní, středový zase nazajistí kvalitní zaostření obličejů mimo střed.

Při fofru, ve kterém se tanečníci pohybují je nutno používat kontinuální ostření, a pokud ostříte na střed, nelze měnit kompozici během focení. Druhým problémem a zároveň plusem je pevné ohnisko objektivu. Na parket za tanečníky nemůžete, proto jste odkázáni pouze na ty, kteří "přitančí" až k fotografovi. Pokud jsou ale zase blízko, lezl jsem po zdi za sebou a stejně mám na většině fotek oříznuté nohy či ruce...

No a tím přicházím k poslednímu a nejdůležitějšímu aspektu degradujícímu výslednou fotografii - k fotografovi... No o tom snad ani nebudeme diskutovat, že...


Více fotografií (288)
Taneční soutěž o žlutého smajlíka 2014

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 12. 2013, 16:18, zobrazeno 2655x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení