V dubnu opět pokračuje uzávěra hranic. Ne těch státních - ale okresních a obecních. Takže už druhý měsíc v řadě nesmíme mimo Ostravu. Rodiče jsem už měsíc neviděl a asi ještě pár týdnů neuvidím. Alespoň, že Ostrava je tak velká a máme kam jít. 

3. 4. 2021 - Pomezí Hrabůvky a Vítkovic

Na dnešek hlásí nevlídné počasí s deštěm. Dopoledne ale není tak škaredě a tak se dobře oblékýme, bereme deštník a vyjíždíme do Hrabůvky odlovit zdejší kousky.

trnky.jpg

Jaro se už blíží, ale zima se nechce jen tak vzdát. Otevírají se první květy a hned je všechno barevnější a veselejší. 

Parkujeme kousek od zastávky Kpt. Vajdy a pak vyrážíme. Máme přesný plán, kudy se vydáme. Míříme k Rudné, přejdeme ji po mostě, pak kousek popojdeme směrem k Vítkovicím a pak se opět vracíme nazpět až dojdeme na Vítkovické nádraží. Odtud dojdeme k Jubilejní kolonii a velkým obloukem se opět vracíme k autu. Během celé cesty jen jednou vytáhneme deštník - asi na 5 minut. Zradí nás jen aplokace geocachingu, která se nedá přihlásit. Naštěstí to je před koncem cesty a my to dáme jen našimi mapami a předem vyluštěnými souřadnicemi.

janka-a-zlaty-dest.jpg

img_20210403_160210.jpg

img_20210403_160237.jpg

5. 4. 2021 Mezi Starou Bělou a Krmelínem

Je Velikonoční pondělí a my vyrážíme do Staré bělé. Byli jsme tady minulý týden na procházce s Jolčou a Břeťou, ale zradila nás technika. Aplikace Geocachingu opět zlobila a nešla načíst. Tak jsme po dlouhé době opravdu jen chodili na procházce bez lovení. Dnes to vše chceme napravit.

Sluníčko svítí a dokonce i hřeje, ovšem vítr to vše kazí - je ledový a fučí plnou silou. A tak nasazujeme čepice, kapuce a držíme se pevně, aby nás to neodfouklo:

img_20210405_092219.jpg

Jiní to ale zneužívají a snaží se popoletět:

img_20210405_093007.jpg

Cestou se dostáváme až na hranici okresu, kde stojí naši bdělí policisté a dělají nevděčnou kontrolu hranic. Tiše se jim prosmýkneme za zády, kousek hranice překročíme k odlovení kešky a pak se poslušně vracíme na hranici. Uděláme velký okruh a po cestě zpátky se nám poštěstí nepravděpodobné - potkáme uprostřed lesa Jolanku s Baltazerem! Společně pak dorazíme zbytek cesty a odlovíme celých třináct kousků!

img_20210405_105207.jpg

Výborně popsáno!

img_20210405_121117.jpg

9. 4. 2021 - Páteční výpad do Polanky

Odpoledne po práci nás tahá ven sluníčko. Pojďme si udělat víkend delší a vypadnout ven už v pátek! A tak se jen zastavíme doma přezout a jedeme přes Polanku na okraj Staré Bělé. Byli jsme tady na lovu zhruba před týdnem, ale Janka vyluštila další mysterku, tak ji musíme jít sebrat.

polanka-nadrazi.jpg

První zastávku děláme hned za železničním přejezdem v Polance a jdeme odlovit už dlouho vyluštěnou mysterku. Janka mezi tím mluví se Standou, který nás nakopává k dokončení druhé mysterky, která nám nějakou dobu odolávala. Vracíme se k autu a pokračujeme kousek dál.
Parkujeme u cesty ve Staré Bělé a bereme to napříč loukou po dně bývalých rybníků přímo k mostu u Trojhraní Polanka-Proskovice-Stará Bělá. Stojí zde dřevěný sloup se třemi erby sousedících obcí a most přes Mlýnský náhon. Hned po začátku cesty si natahujeme čepice a kdyby to šlo, natáhli bychom i rukavice. Sluníčko sice krásně svítí a obloha je modrá, ale vítr je silný a pořádně studený.

cesnek-na-polance.jpg

Pokračujeme loukou dále až k dalšímu lesíku, kde je na zemi hromada krásného a voňavého česneku. Ulovíme další kešku a jdeme si na chvíli sednout na břeh Odry. Voda tady zase vybrala kus břehu i se stromy. Nánosy nečistot jsou až na hraně řeky - pěkně vysoko.

sasanky.jpg

Kolem je plno sasanek - po zimě druhé bílé období. Za chvíli je nám ale chladno, tak se vracíme k autu a rozhodujeme se to už vzdát. Vždyť zítra je také den!

10. 4. 2021 - Ostravký GOLD

V sobotu ráno je opět nádherně. Stále ale ještě nemůžeme vytáhnout paty z okresu a tak se rozhodujeme ukončit martýrium s  MSK CHALLENGE – OV – GOLD | Jsem OSTRAVAK!!!  U této "čelenže" je potřeba nasbírat 550 aktivních kešek v Ostravě. Když jsme tuto schránku potkali poprvé, chybělo nám už jen něco kolem třiceti keší. Po nějaké době jsme koukli do ověřovače a chybělo 81!!! No to se jich tedy dalo do archivu požehnaně. No a protože nás vláda společně s kovidem donutili nevytahovat paty z města, je nejlepší čas tuto výzvu zdolat!

tulipany.jpg

První zastávku děláme na nádraží v Mariánských horách (víte kde je???) a pak pokračujeme do centra. Zastavíme u Věrčiny sochy kde ulovíme LABku a pěšky odlovíme jednu schránku v přilehlé uličce. Pak popojedeme za radnici a chytíme poslední místo na parkování u Komenského sadů. 

sakury.jpg

Máme pocit, že je zde půl Ostravy. Rychlým krokem projdeme k mysterce u tenisové haly, pak odlovíme jednu na lávce a skončíme za Ostravicí. Vystoupáme do nejdelšího okolního schodiště nad řeku:

pryvyseni.jpg

Dojdeme pěšky k Bazalům a nakonec až k Liskově vile. Pak sejdeme přes řeku nazpět do sadů k autu.

liskova-vila.jpg

Liskova vila

bazaly.jpg

Bazaly

Nakonec ještě popojedeme k hradu, ale tam už ulovíme jen jeden kousek a pěkně uťapkaní se vracíme domů. Janka doma loguje vše, co jsme našli, pak otevře ověřovač a hádejte co? Máme ho tam!

ostravak.jpg

11. 4. 2021 - Heřmanický rybník

V neděli hlásí opět slušné počasí a tak Janka vybírá trasu kolem rybníka v Heřmanicích. Hned dopoledne vyjíždíme za "basu" a snažíme se najít místo k parkování. Projet zákaz vjezdu necheme - přece jenom je to zákaz a ten platí. No jak pro koho. Popojedeme asi o kilometr dále a parkujeme u cesty hned vedle zákazu. Pak stačí ujít pár kroků a jsme na cestě kolem rybníka - a podél ní plno aut. No nevím, asi jsem nějaký předposr..., ale tohle mi prostě nejde.

hermanicky-rybnik-1.jpg

Rybník vidíme před sebou za hradbou rákosu. Skrz něj vedou úzké cestičky k domečkům rybářů. Takové chatičky na kůlech jsem ještě neviděl. Vracíme se kousek proti směru cesty zjistit indície k mysterce a pak začínáme obcházet rybník zprava.

hermanicky-rybnik-2.jpg

Jsme znechuceni tím, jaká jsou lidé prasata - všude tam, kam se dá dojet autem je v křoví okolo cesty naházena spousta odpadků. Kazí nám to náladu. Jsme rádi, že za chvíli potkáme bránu a čistota okolo se zlepší.
Kus cesty rybník skoro nevidíme - je za stromy nebo rákosím. Nejblíže se k němu dostaneme u výpustě:

hermanicky-rybnik-3.jpg

hermanicky-rybnik-5.jpg

Teď už vidíme, jak vypadají chatičky na nožičkách, ke kterým vedou lávky s padacími mosty - to proto, aby k nim nemohl dojít nikdo nepovolaný. V dálce se tyčí halda Heřmanice, která se odtěžuje a kámen v ní se používá při stavbě dálnic v Polsku.

hermanicky-rybnik-6.jpg

hermanicky-rybnik-titulka.jpg

Je tady pěkně, jen vítr fouká silně a od vody žene chladno. Za chvíli se začne i zatahovat, tak se po odlovu místní mysterky rozhodujeme vrátit nazpět k autu. Než k němu dojdeme, je už regulérně zataženo.

nove-botky-generalka.jpg

Já jsem dnes měl poprvé na sobě mé nové botky, které mi Janka dala k Valentýnu. Svátek nic moc, ale dárek jsem dostal pěkný. A krásně se mi v něm chodí!

hermanicky-rybnik.jpg

17. 4. 2021 - Zámek Nová Horka

Na celý víkend hlásí deštivé počasí. Doma ale sedět nechceme! A tak Janka vymýšlí odlov LABek na náměstí v Bílovci a ve Vřesině - tam budeme na cestách a mimo bláto. A déšť nám zas tak moc nevadí.
Hned po ránu se rozcinká mobil a naskakují nové kešky. Jedna z nich nás zaujme - Zámek Nová Horka. Kde to je? U Studénky?? Tam je nějaký zámek??? A tak doplňujeme Hančinu mysterku do dnešního plánu.

zamek-horka.jpg

Zámek Nová Horka u Studénky

Před vstupem do zámku už stojí auta s ještěrkama na kapotách. No samo, kdešní keška znamená nápor kačerů. My jsme ale v klidu protože FTF nehoníme - chceme se jen porozhlédnout. A zámek překvapuje - je nádherně opravený a vypadá moc hezky. Sotva zjistíme první indície, už v parku vidíme kačerky čistící si v trávě boty. No do háje, to naše předsevzetí asi právě vzalo za své - budem muset do bláta. No a taky že jo. Po obchůzce zámku vyluštíme i starší mysterku, která nás zavede mimo areál:

keska.jpg

Po odlovu nasedáme do auta a jedeme na náměstí do Bílovce. Byli jsme tady služebně nesčetně krát a člověk si myslí, že už vše zná. Houby! LABka nás zavedla k místnímu zámku o kterém vůbec nevíme! Při odlovu narazíme i na cukrárnu, kde si kupujeme zákusek po obědě. 

zamek-v-bilovci.jpg

Zámek v Bílovci

Z Bílovce pak projedeme přes Klimkovice do Vřesiny a odlovíme zde další LABku i s bonusem. Tak nakonec máme třináct bodů a pěkně jsme se prošli a ani nezmokli!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku11. 4. 2021, 18:34, zobrazeno 74x, dnes 4x
0.0 0Hodnocení