Bratránkovi

Drahý bratránku!

Říká se, že život je jako jízda ve vlaku. Někteří lidé jedou s námi od nepaměti, mnozí nastoupili cestou a následně vystoupili. Možná znovu nasednou na další zastávce, neboť cesta našeho života je notně klikatá... Někteří se do našeho vlaku už bohužel nevrátí. Takový je život.

My jsme se v tom vlaku potkali už kdysi dávno a dlouhou cestu - nádhernou krajinou dětství - jsme jeli spolu. Pak jsi z mého vlaku vystoupil a dal ses svou vlastní cestou. Osudy nás zavály daleko od sebe a my ztratili kontakt.

Před nějakou dobou jsem se krásnou shodou náhod setkal s Tvou maminkou a moc rád si s ní popovídal a zavzpomínal na doby minulé. Cestou domů se mi vybavovaly vzpomínky uložené hluboko v paměti.

na-pisecku.jpg

Naše společné chvíle na chatě v Čeladné.

Na chvíle, kdy jsme si spolu jako kluci hráli u Vás doma, zatím co naše maminky se věnovaly zkrášlování vzhledu. Na sbírky Tvého táty, jeho modýlky... Je to tak dávno.

Vzpomněl jsem si na chvíli, kdy se ve vyučovací hodině otevřely dveře do třídy a v nich si stál ty s doprovodem ředitelky. Byl jsi představený jako náš nový spolužák a dotázán, kde si chceš sednout. No hádej u koho jsi skončil? A tak ses stal navíc i mým spolužákem.

Vzpomínám na chvíle, kdy jsme pod taktovkou paní učitelky (tenkrát "soušky učitelky") Sklenářové oblažovali své spolužáky a širé okolí "kulturními programy". Jak jsme se nadřeli s tvým převelikým hudebním nástrojem a navštívili i naši družební školu v dalekém bratrském Slovensku.

trida-6c.jpg

Tady stojíme vedle sebe. Máš hrdý pohled budoucího manažera...

tablo8c.jpg

Na konec sedmdesátých let myslím zvláštnost - vlastní "tablo". I tady jsme kousek od sebe. Škoda, že tvůj kopilot již není mezi námi...

A čas běžel...

Naše cesty se rozešly my se ztratili z dohledu. Doufám, že Tvá cesta je plná pohody a štěstí. Určitě se zase někdy potkáme a snad i splníš jeden z dávných slibů - sepíšeš pojednání o čmelácích pro mou ženu...

Měj se krásně! A někdy naschle...

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 1. 2013, 18:04, zobrazeno 2705x, dnes 0x