Hallstatt 2014 - Teplitzsee

Po návratu z výletu nad Hallstattské jezero - na vrchol Kripenstein se umoudřilo počasí a my se rozhodujeme navštívit ještě jedno zajímavé místo - jezero Toplitzsee. Říkáme mu jednoduše Teplické...

Kousek cesty nás doprovází Ferda, který se ale po chvíli vrací domů. My prvně okukujeme nádherně rozkvetlé louky plné narcisů a pak klesáme dolů k hrázi jezera Grudlsee.

_dsc0846.jpg

_dsc0847.jpg

Narcisů je zase o pár více než včera. Za pár dní to bude z dálky vypadat, jako by nasněžilo...

_dsc0850.jpg

_dsc0870.jpg

Kolem cesty začíná kvést česnek medvědí. Jsou ho celé lány...

mapa-cesty.jpg

Jezero Toplitzsee přivádí vodu do Grudlsee. Ceta autem je možná jen pokud porušíte zákaz vkezdu. My proto procházíme po dřevěném mostě přes první přítok a odbočujeme do lesa. Pohodlnou cestičkou dojdeme až k Teplitzsee. Jsme tam za pár minut.

_dsc0882.jpg

Jezero je zvláštní tím, že kolem něj nevede žádná cesta ani chodníček. Jediná možnost, jak se dostat na druhou stranu je loď. Cesta končí u místní restaurace, kde je také malé molo co by přístav. Loďky tady ale nejsou, je už hodně pozdě. Proto si chvíli sedáme a kocháme se nádherným výhledem.

_dsc0881.jpg

Janka na houpací lavičce.

_dsc0893.jpg

V jezeře se nesmí potápět - v jiných jezerech je spousta míst pro potápění ale zde ne. Spousta potápěčů tento zákaz porušuje, snad pro to, že v jezeře má být ukrytý poklad. Za druhé světové války byly v tomto jezeře prováděly experimenty s výbušninami.
Poklad zde měla ukrýt ustupující nacistická vojska na konci druhé světové války. Našly se zde matrice pro tisk anglických bankovek, které měly sloužit k destabilizaci měny. Našly se i bankovky potištěné pouze z jedné strany.

My se potápět nebudeme, ale vrátíme se pomalu na ubytování. Je poslední večer naší krátké dovolené. Naposled se zastavíme u břehů jezera Grundlse a pozorujeme západ slunce.

rozlouceni.jpg

Škoda, že nemáme více času - jak na prozkoumání okolí, tak na odpočinek. Bylo tu fajn. Můžeme všem jen doporučit!

Den první - Grundlsee

Den druhý - Hallstatt a jeho vodopády

Den třetí - Krippenstein a Five Fingers

Na titulní stranu Hallstatt 2014


Teplitzsee

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 6. 2014, 23:09, zobrazeno 3095x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení