Dnes opět hlásí extrémní teploty přesahující třicítku. Třicítky na Šumavě? To už je co říci, když tady jsou i v srpnu dny, kdy teploty klesají pod nulu.

My se rozhodujeme - na můj popud - podívat na Modravu a projít se kolem Filipohuťského potoka, abych vyzkoušel a trochu se naučil fotit mobilem dlouhou vodu. A tak po snídani vyrážíme na Filipovu Huť.

První zastávku si děláme kousek nad Kašperskými Horami  - parkujeme u Křížku pod Liščím vrchem, na který se pár metrů vyšlápneme. Je odtud výhled na Kašperky jak na dlani a vidíme i samotný hrad Kašperk. Jsou tady dvě kešky, a tak plníme úkoly a lovíme.

kasperk-a-kasperske-hory-s-jankou.jpg

Pak už pokračujeme na Filipovu Huť, parkujeme na placeném parkovišti a hledáme značku vedoucí do Modravy. V místě, kde značka odbočuje z hlavní cesty potkáme otevřenou restauraci - v jednom z nejstarších domu Filipovy Huti. A tak se necháme nalákat na polévku a studené pivo. S paní výčepní si povídáme o aktuálním počasí a ona vzpomíná na horko před pár lety, kdy se navíc rojily vosy a ona čepovala pivo a druhou rukou hubila nepříjemný hmyz. Letos je to prý ještě horší - vosy ještě nejsou, ale schne ji skalka, což ještě nezažila.

filipohutsky-potok.jpg

Filipohuťský potok

Po občerstvení odbočujeme na zelenou značku a kolem Klostermannovy chaty sestoupíme do Modravy. Odlovíme zdejší kešku na mostě a zastavíme se v íčku, kde najdeme dárky pro naše děti a rodiče. Pak už míříme do lesa k Filipohuťskému potoku a jdeme proti směru jeho proudu.

filipohutsky-potok-6.jpg

Chtěl jsem se zdokonalit ve focení "dlouhé vody" a jediné, co jsem si potvrdil bylo to, že bez stativu to je marná snaha. Stejně jsem ale udělal pár fotek a pěkně se pobavil. Janka k tomu vyluštila i nějakou kešku, takže cesta nazpět na Filipovu Huť utekla jako voda.

Filipohuťský potok 8 Filipohuťský potok 7 Filipohuťský potok 5 Filipohuťský potok 4 Filipohuťský potok 3 Filipohuťský potok 2 Filipohuťský potok 1

Z Huti sjíždíme dolů do Modravy a zastavujeme se v informačním centru koupit místní pivo pro dědečka a zvířecí bobky pro zbytek rodiny (jsou to různé druhy ořechů a plodů v čokoládě :) Pak pokračujeme přes Antýgl k Vlčímu výběhu. Je to tříhektarová plocha věnovaná vlkům, nad kterou vede pozorovací chodníček. Výšlap lesem k oboře je pěkně výživný ale moc pěkný - les okolo je úžasný. Když dorazíme do obory, uvidíme asi dva vlky - jeden za chvíli zmizí v lese a druhý jen nehnutě leží ve stínu stromů. Co jiného v takovém horku...

vlci-vybeh-3.jpg

Vlčí výběh Vlčí výběh 2 Šumavské bezlesí Občerstvení po horkém dni Janka u potoka

Vrátíme se k infocentru, kde se podíváme na výstavu fotografií Pavla Semeráda a pak už míříme na ubytování. Jsme z toho horka pěkně upachtění.

 

Návrat na titulní stránku Šumava 2022

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 9. 2022, 16:10, zobrazeno 966x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení