Naše první vycházka má být jen na hodinku - dvě. Taková malá procházka po okolí. Cesta začíná pod penziónkem u říčky. Je značená šipkou se jménem. Ptáme se průvodce, co to znamená a on odpoví, že se to jmenuje podle nějakého rakouského doktora. Ale prý neví, kdo to byl. Až později se od pana faráře - našeho spolucestujícího - dozvídáme, že to byl slavný malíř, rodák ze Zaunhofu. Prvně jdeme v čele - funíme do prudkého stoupání, až jsme celí mokří. Zastavíme se a ptáme průvodce - jak to je ještě daleko? On odpoví, že jsme asi ve třetině. A tak se vydáváme dál, pokořit první vrcholy... 

_dsc0358.jpg

Jenže pak se před námi objeví nádherné údolíčko obklopené strmými kopci, jejichž vrcholky mizí v mracích. To je něco pro mne. Vytahuji foťák - a tím se zařazujeme na konec našeho pelotonu. Když už si myslíme že jsme úplně poslední, objeví se za námi dva starší manželé, pánovi očividně chybí kyslík. Čekáme na ně a spolu pomalu vystupujeme výš a výš.

_dsc0348.jpg

Mineme asfaltku a stoupáme lesem do prudkého kopce. Proti nám se vrací manželé se synem. Že prý se nenechají zničit po prvním dni. Cestička je mokrá, klouže a je čím dál tím prudší. A tak se raději vracíme dolů do Zaunhofu v družném hovoru se staršími manžely. Jelikož na večeři je ještě čas, jdu s Janou k řece, kde si hraji s filtry a fotím dlouhou vodu. O půl šesté se vracíme do pensionu, kde si dáváme kafe u rozpáleného krbu. Havaj!  Chvíli po nás přijde Pferda s tím, že výstup před koncem vzdal - průvodce vůbec nevěděl, jak dlouhá je trasa a většina lidí cestou odpadla. Podal zcela zkreslené informace o délce a namáhavosti trasy. Podle Pferdy jsme nebyli ve třetině, ale v osmině cesty.

_dsc0375.jpg

Večeře je v šest, průvodce s pár odvážlivci doráží až po půl sedmé. Dlabenec je výborný - zelňačka a uzené maso s bramborovou kaší a okurkem. Po večeři si dáváme pivko, domluvíme cestu na zítřek a jdeme na pokoj. Jana je v pelechu první, spala před obědem, po obědě a teď zase!!!!! Zlaté spaní! Tse tse tse..... Prohlídneme si první fotky a jdeme taky do hajan.

dsc_0392.jpg

Jo a ještě jednu fotku - Ferda s parukou... Dovolená začala! Hurááá


Návrat na titulní stranu Pitztal 2005

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 9. 2020, 16:32, zobrazeno 1259x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení