Lážo plážo den.
Dnes se naše cesty s Marcelkou a Lumírem rozcházejí. My zůstáváme v Kissamosu a druhá půlka naší výpravy odjíždí brzo ráno zdolat soutěsku Aradena. Vyjíždějí už kolem sedmé – ještě před snídaní, aby všechno stihli.

dsc09174.jpg

My si zajdeme v poklidu na pozdní snídani, a pak pokračujeme ve stejném duchu celý den. Procházíme se kolem moře, sbíráme kamínky na obrázky, povalujeme se na pláži, čteme - no jednoduše relaxujeme jako na odpočinkové dovolené.

dsc09175.jpg

Pláže začínají prakticky za našim hotelem. Stačí projít jen kousek skrz jednu řadu domů na kolonádu a pak 100 metrů doprava - a jste na písečné pláži poseté malými kamínky. A máme ji prakticky celou pro sebe. A nejlepší je na tom to, že slunce tak moc nepálí a voda je příjemně teplá. Prostě značka ideál...

dsc09203.jpg

Prázdné pláže

dsc09204.jpg

Na oběd si zajdeme do první kavárničky od pláže. Modré židle vypadají na první pohled kýčovitě, ale tady prostě patří a pasují... Z jídla jsem trošku zklamaný, místní ujíždějí na hranolkách a dávají je prakticky ke všemu. Naopak zeleninou šetří... Ale jinak se to jíst dá a cena není extra vysoká.

dsc09208.jpg

No a ten výhled je prostě nádherný. Myslím že květen na Krétě je ta nejlepší doba...

Po obědě se natáhneme, odpočineme si a pak v klidu čteme knížky. Odpolední procházka nás zase zavede k moři a ke koupání. Ideální relaxační den. Má to jen jednu nevýhodu - není o čem psát :)

dsc09192.jpg

Marcelka s Lumírem se vrací až pozdě večer - za prvé jeli hodně daleko (120 km jedním směrem je na rozeklaný profil Kréty opravdu dlouhá cesta) a za druhé přiznávají, že si nevybrali zrovna lehkou trasu. Museli sejít dolů k moři a pak vše znovu vyšlapat v tom horkém jižním slunci nahoru. Z horka prý i kozy zdechaly :) A tak si zase na chvíli sedáme na bakón, líčíme si své zážitky - tedy spíše oni, my nemáme co :)

Návrat na úvodní stránku Kréta 2018

Vytisknout stránku Vytisknout stránku26. 8. 2018, 10:49, zobrazeno 2448x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení