Je pondělí odpoledne. Ráno jsme vyjeli lanovkou po Kanin a udělali si krásnou procházku v kamenité a rozeklané měsíční krajině pod Prestreljeniškim oknom.

Na ubytování si děláme večeři, ale jelikož je před pátou odpolední, nechce se nám ještě sedět doma a tak vyrážíme po Alpe - Adria - Trail směrem na vodopád Virje. 

Trail nám začíná prakticky kousek od ubytování a tak vyrážíme. Beru si s sebou stativ s tím, že se pokusím udělat nějakou "dlouhou vodu". Jdeme chvíli po vyjeté cestě, pak po kamenitém chodníčku. Šlepeme co to dá, abychom se stihli za světla vrátit a já abych stihl alespoň trochu světla u vodopádu.

dsc01766.jpg

Chvíli se zastavíme u malého kostelíčku se zvoničkou, abychom si zacinkali pro štěstí. Celí zpocení dorážíme do vesničky Plužna. Odtud je to k vodopádům už jen kousek. Na začátku parkoviště odbočíme na kamenitou cestu dolů a obloukem přicházíme k vodopádu. V něm se čachtá skupinka odvážlivců a na okolních kamenech odpočívají další návštěvníci. Sestavuji stativ a hledám místo, odkud by se dalo fotit bez lidí. No není to jednoduché, protože na místě kousek od vodopádů si dvě děvčata dělají po selfie. Ani za hodinu neodejdou... A tak jsem je vysublimoval.

slap-virje-top.jpg

Jako vždy zapomínám na čas a hraju si. Musím ale brát ohled i na kamarády, kteří na mne s Jankou trpělivě čekají. Focení pro ně určitě není adrenalinový zážitek, jako pro mne.

_dsc1485.jpg

Nakonec se vše vyřeší samo - či spíše pán v pruhovaném triku. Projde kolem mého rozestavěného stativu a vejde doprostřed vodopádu. Je mu úplně putna, že leze do záběru nějakému divnému fotografovi.

_dsc1505.jpg

Měním stanoviště a doufám, že pán zmizí. Ale to bych si dneska už opravdu přál moc. Pán se rozhodne trávit průzkumem vodopádů zbytek večera. A tak si ho fotím i s celým vodopádem a lagunou pod ním na památku, balím si fidlátka a jdeme společně domů.
Doma začínám z rychlé chůze po kamenech v barefoot sandálech cítit bolest šlapek nohou. Do druhého dne mi tam naskáčou modřiny. Tak to jsem ještě nezažil. No vše je jednou poprvé, že?

Návrat na titulní stranu Slovinsko 2019


Slap Virje

Vytisknout stránku Vytisknout stránku8. 12. 2019, 15:07, zobrazeno 2393x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení