Dnešní den si plánujeme jako odpočinkový. Janka neměla svůj den včera, na mne to padlo dnes. No asi není každý den posvícení. Sedáme do geovozítka a vyrážíme na sérii keší s názvem GeoZOO.

Jedeme známou cestou na Beroun, Králův Dvůr a Svatou. Tady už jsme lovoli minule. Zastavujeme uprostřed lesů a vyrážíme na odlov:

img_5861.jpg

IMG_5910 IMG_5908 IMG_5877 IMG_5873 IMG_5862

Série už má také něco za sebou a bude se brzo archivovat. A tak pomalu v pohodě kráčíme krásnými lesy a jsme za geocaching opravdu rádi. Bez něj bychom nenašli takovou spoustu nádherných míst mimo turistické trasy plné kovidových turistů. Tady jsme sami a užíváme si to.

zoo.jpg

Když se vrátíme na výchozí bod, mám už toho také plné kecky. A tak padá návrh na odpočinkovou cestu. Máme to odsud kousek na Křivoklát, který jsme minule tak urychleně opustili. Díky průtrži mračen jsme si ho ani neměli čas prohlédnout. Nebyl totiž za clonou vody skoro vidět. A tak vyjíždíme opět na prázdné parkoviště nad hradem - odtud je to doslova pár kroků k pomníku knížete Karla Egona II. z Fürstenbergu, kde je nádherný výhled na celý městyt a hlavně na hrad.

img_5914.jpg

Pomník knížete Karla Egona II. z Fürstenbergu

img_5919.jpg

Sedíme na vyhlídce a kocháme se okolím. Je nádherně teplo, pofukuje jen mírný vánek a nám se odsud nechce ani odejít. Je tu nádherně. Přemýšlíme o tom, co hrad vše zažil, jací tady žili lidé a jaké byly osudy těch na hradě i v podhradí. My jsme si splnili další sen.

 

Návrat na titulní stranu Karlštejn 2022

Vytisknout stránku Vytisknout stránku29. 4. 2022, 18:53, zobrazeno 709x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení