Rok se sešel s rokem a je tady zase konec května - tedy chvíle, kdy se společně schází banda absolventů SPŠŽ v Šumperku, která tento ústav ukončila v roce 1983. Tedy před 34 léty...

skola037.jpg

Letošní pozvánková fotka


 

Já po dlouhé době jedu jako za starých dobrých časů vlakem. S překvapením koukám na krásně upravené nástupiště šuperského nádraží a na elektrifikaci pokračující někam dále na sever... Budova je stejná a toaleta ještě strašidelnější než kdysi - ulevte si u nás do žlabu - nerezového! :)))

Procházím kolem Grandu, pokukuji po ekonomce a dokonce si sedám na plot kostela, kde jsem sedával a čekal na Janku. Od té doby se stalo tak strašně moc věcí... Z rozjímání mne vyruší nadšenec v trikotu na kole, který zuřivě mává. Kdo to je mi docvakne až po chvíli - Pepa! Tak jako každý rok dorazil od Dětmarovic až sem na kole. Přijel už včera a ještě před srazem jede prohlédnout okolí. Nadšenec!

Já pokračuji mezi domky směrem ke škole. Snažím se rozpomenout, jak to tady kdysi vypadalo a nějak mi to nejde. Výpadky paměti... Až potkám domek, který mi šedou dobu našeho barevného mládí připomene.

20170520_122410.jpg

To je ten vlevo - tak nějak to vypadalo za našeho mládí - a bylo nám to jedno :) Každopádně většina domků je nádherně opravených a Šumperk je čím dál tím krásnější místo.

_dsc0008_panorama.jpg

Zastavím se u naší školy a vyfotím si panorama.
Začněme zleva - dům, kde na privátě bydleli Víťa a Zdenek je pořád stejný - tedy v neutěšeném stavu. Zato náš ústav - kam ti dva výtečníci chodili přímo v papučích - už není co býval. Budova je kompletně změněná (pamatuji si ještě ten úplně první stav, pak přestavbu s červenými kachličkami co by obložením a nyní je po další rekonstrukci zateplením) a v zadním traktu přibyly další budovy. Tam kde stojíme co by mladíci v montérkách (viz výše na svolávací fotce) je nyní vysoká budova...
No a napravo jsou kasárna - tenkrát, v dobách dávno zašlých - seděli v zamřížovaných oknech spojenečtí vojáci a pokřikovali - hlavně tedy na kolemjdoucí holky. Nyní je z kasáren spousta obytných domů a z tankového polygonu dokonce Kaufland. No doba se mění...

budova-kasaren.jpg

Toto je původní budova kasáren vpravo od školy a my při požárním poplachu...

Dojdu až k internátu, který se mi pořádně ani nepodaří vyfotit, před ním je spousta vzrostlých stromů. Okolo se obejít nedá, vše je již zamknuto a nepřístupno. Alespoň udělám jednu pro porovnání:

intr-old.jpg

intr-new.jpg


Tentokrát se scházíme 20. května v restauraci Opera - tedy v divadle, které jsme jako mladiství navštěvovali. Restauraci moc ne, to jsme měli zakázáno (ovšem některým to bylo fuk :)) Vrchní zapisovatel Vláďa provede prezetaci a konstatuje účast desíti mladíků vyššího věku. Jen čtyři mušketýři mají zatím prezenci bez vodorovných čárek - tedy bez absence. Výborně se bavíme, pomlouváme ty co nepřišli a domlouváme další sraz za rok. Komu se nechce nepřijde, kdo má zájem, si čas udělá. Takže kamarádi ahoj, rád jsem vás viděl a snad zase za rok!!!

_dsc0057.jpg

 


Abiturienti 2017

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 5. 2017, 17:04, zobrazeno 2724x, dnes 0x
5.0 2Hodnocení