DACHSTEIN 2007

Po loňské návštěve Dolomit si vybíráme další cíl cesty. Máme trochu strach - Dolomity nasadily laťku setsakramentsky vysoko. Uvidíme, co nám nabídne Dachstein a jeho oklí.

Naše dovolená začíná 19. 7. 2007. O půl desáté večer nás odváží kamarád autem na UAN, kde se scházíme s Lumírem a Marcelkou. Autobus má ve 21:30 vyjíždět z Havířova a ve 22:00 z Ostravy. V deset hodin voláme Frantovi, který nasedá v Havířově, zda už se blíží k nám. Ale on stojí ještě sám v Havířově a autobus nikde! Znervózníme.... Kolem 22:15 volá, že se už dočkal a vyjíždí z Havířova. Uf, už jsme mysleli, že naše dovolená začne neslavně. My nasedáme až o půl jedenácté a vyrážíme směr Rakousko.

Dachstein 2007

Místo do kterého míříme se jmenuje Gröbming, v blízkosti Schladmingu. Pro upřesnění, kde vlastně míříme vkládám mapu:

rakousko.jpg

Rakousko znáte určitě všichni (to je ta země o které jsme se učili v zeměpise i dějepise, pokud si vzpomínám, měli jsme kdysi něco společného...)

mapa.jpg

Tady je podrobnější mapka, Gröbming je označen červenou jedničkou. Takže jihovýchodně od Salzburgu.

6. 2. 2011
Je to zhruba tři a půl roku, co jsme měli možnost navštívit toto nádherné místo kousek na jihozápad od našich hranic. Rakousko jsem si oblíbil - Alpy jsou nádherné, špičkově připravené pro turisty a navíc relativně kousek od nás. Od doby návštěvy Dachsteinu a jeho okolí jsme se podívali i do dalších částí Alp i jiných pohoří, odevšad jsem si přivezl spoustu zážitků a fotografií. Když jsem si zase našel chvíli času a brouzdal po svém webu, zjistil jsem, že fotky z této dovolené jsou nějaké malé, informací je pomálu a celkově už se stylem záznamu nejsem spokojen. Proto jsem se rozhodl celé zápisky změnit.
Využil jsem chvíle volna, kdy počasí nepřeje výletům, znovu probral archiv fotografií, upravil je do většího rozměru a celou akci rozdělil po jednotlivých dnech. Proto Vás zvu na obnovenou premiéru našich zápisků z cest za hranice všedních dnů.

Další dny naší cesty v okolí Dachsteingruppe:

Den druhý - Gröbming

Den třetí - Dachstein

Den čtvrtý - Rippetegg

Den pátý - Sinabel

Den šestý - Boden See

Den sedmý - Stoderzinken

Den osmý - Hallstatt 


  zpět do Postřehy z cest                                                                                                                          

Vytisknout stránku Vytisknout stránku18. 12. 2008, 18:35, zobrazeno 10232x, dnes 4x
5.0 1Hodnocení