V loňském roce se nám nepodařilo vidět námi oblíbené vysoké hory. Proto jsme letos dělali vše proto, abychom to napravili. Původní cíl bylo okolí Cortiny a hlavně Tre Cime di Lavaredo. Snažili jsme se sehnat ubytování v Misurině, ale nepodařilo se nám to. Proto volíme plán dvě.

vyhledy-na-val-gardenu-500.jpg

Tak toto jsou pohledy, které nás tak lákají.
Dolomity

Využíváme nabídky cestovní kanceláře Juhasz a zajišťujeme si ubytování v nám již známé Val Gardeně. Znamená to stejné místo, ale jinak pojaté. Pojedeme vlastním vozem a budeme objíždět místa, které jsme si vysnili. K tomu budeme mít jistotu kvalitního ubytování, žádné starostí se stravou (zájezd je s plnou penzí) - no prostě klid a pohodu.

Naši samostatnost se pokusíme využít na maximum. Cestou tam se zastavíme v Salzburgu, cestou nazpět pak ve Vatens. Abychom nemuseli řídit celou cestu najednou, využijeme jako mezi zastávku na noc naše milé příbuzné v Třeboni.

Bereme s sebou - jako standardně na každou velkou výpravu - pana učitele Františka (zajišťuje odborné informace o flóře a fauně + dobré rady na cestách) a navíc poprvé našeho syna Tomáše. Jsme rádi, že se rozhodl se k nám přidat, a věříme, že mu Dolomity učarují, tak jako nám. Navíc si celou dovolenou platí sám, takže je naše doufání v jeho spokojenost o to intenzivnější. Snad nebude vynaložených peněz litovat.

Dalšími našimi spolucestujícími (samozřejmě s vlastním vozem) budou Janka a Ivan, se kterými jsme předloni absolvovali nádhernou dovolenou ve Švýcarsku.

Když to celé sesumírujeme, vypadá to jako fotografická výprava -Ferda -Canonista a fotograf od dob co ho znám, Ivan - kolega od Nikonu a milovník fotografování kytiček. Pak moje Janka - také kytičkový nadšenec a nakonec já. Z šesti lidí čtyři fotografové! Snad nás ti zbylí dva nesežerou. Znáte to, co se stane, když se fotograf zapomene...

tre-cime-di-lavaredo-s-kamzicnikem-500.jpg

Toto je místo, kvůli kterého jedeme (mimo jiné) do Dolomit.
Tre Cime di Lavaredo
Další informace o této lokalitě naleznete na stránkách Wikipedie

Jelikož je fotek spousta, rozdělil jsem tyto zápisky dle jednotlivých dnů. Co den, to jedna stránka. Odkazy na jednotlivé dny najdete na konci této stránky a následovně na konci každého konkrétního dne.

 Ještě k fotografování: asi stárnu, ale už jsem opustil představu, že budu dělat špičkové fotky, které každého dostanou a budu na ně pyšný... Dnes jsem rád, když mi daná fotka přinese radost při jejím pořizování a pak ve chvíli, kdy se k ní s odstupem vrátíme. Na rozdíl od nezúčastněných se nám totiž s danou fotkou vybaví i pocity, vůně, vánek ve vlasech, sluníčko hřející do tváří, rozbušené srdce z výstupu, prostě pocity, které jsou asi nejdůležitější. Pro ně to vlastně všechno děláme. Pro dobré pocity, pro chvíle, kdy jsme šťastní, kdy všechny problémy a trable někde mizí a kdy si vychutnáváme chvíle štěstí a pohody.

sneni.jpg

Proto prosím všechny kritiky, kteří mi budou chtít vyčítat špatnou kompozici, kvalitu fotky či určitou nezajímavost - nezlobte se, já mám k těm fotkám jiný vztah. Nehledám dokonalost, ale jen zastavení chvíle, ve které jsem byl šťastný.

Jeden večer jsme seděli s jedním ze spolucestujících - fotografem - a probírali vše možné a nemožné. Nakonec jsme se shodli na jedné nádherné definici:

“Víme, jak udělat dobrou fotku, ale neumíme to uskutečnit...“

Tímto zdravím všechny kritiky z fotografovani.cz

Další dny naší cesty za krásami Dolomit:

Den první - Telč

Den druhý - Salzburg

Den třetí - Piz Boé

Den čtvrtý - Sassolungo

Den pátý - Col Raiser

Den šestý - Tre Cime di Lavaredo

Den sedmý - Belveder

Den osmý - Vatens

Vytisknout stránku Vytisknout stránku30. 8. 2010, 20:20, zobrazeno 8082x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení