Je tady konec prázdnin a my potřebujeme vypadnou z práce a odpočinout si. Původně chceme navštívit Slovinsko, ale covidové restrikce a stav věcí to mění.

Nakonec se se Stáňaty domlouváme na návštěvě koutu naší země, který ještě neznáme - Krušných hor. Marcelka zajišťuje ubytování a Janka se pouští do luštění kešek. 
A pak je tady najednou sobota 21. 8. 2021 a my vyrážíme. Každý po své ose a po své trase. Když plánujeme, kudy pojedeme, napadne mne, že bych rád viděl hradby v Nymburce, o kterých už dlouho mluvím. A protože před tímto městečkem leží Poděbrady, ve kterých jsem také nikdy nebyl, padne rozhodnutí pro severní cestu s návštěvou těchto měst.

img_1256.jpg

 

Cíle našich cest:

21. 8. 2021 - Poděbrady a Karlovy Vary
22. 8. 2021 - Rotavské varhany, urbex u Přebuze
23. 8. 2021 - Kadaň
24. 8. 2021 - Nejzápadnější místo v ČR, Neuberg
25. 8. 2021 - Horní Blatná a Vlčí jámy
26. 8. 2021 - GEOWest

 


Ubytovaní jsme kousek za městečkem Nejdek v místě zvaném Lesík. Bydlíme v Nature apartments, kde pro sebe máme celou půlku domu se třemi ložnicemi, velkým obývákem s jídelnou a kuchyní. K tomu i kryté venkovní stání. Prostě pohoda na celý týden.

ubytko.jpg

Jediné, co si objednat nedokážeme je počasí. Krásně je jen v den příjezdu a pak uprostřed týdne ve středu. Jinak klesá teplota na 13° C a deště se kolem prohání v nepravidelných intervalech. A když neprší, promáčí nám boty mokrá tráva. Prostě zažíváme hory Krušné ve své mokřejší podobě. Tak to prostě je a nedá se dělat nic jiného než to přijmout. Ráno stříkáme boty proti vodě, bereme deštníky, pláštěnky i návleky a vyrážíme za poznáním krásných míst tohoto kraje.

Večer po návratu se sušíme a topíme si v obýváku svíčkami. Topná sezona ještě není, takže topení nefunguje. Naštěstí jsme se připravili a máme teplé oblečení s sebou. Po horkém létě je to zchlazení zase změna.

img_1121.jpg

V nejzápadnějším cípu naší republiky - za námi vidíte větrné elektrárny. Nebo nevidíte???


V pátek ráno se probouzíme do nepřestávajícícho deště s prognózou protažení stejného počasí až do neděle... Janka se necítí úplně komfortně, asi prochladla a tak se rozhodujeme ukončit dovolenou v pátek a vrátit se domů do teplých postelí. Ale protože je zde moc krásně, už plánujeme, jak se tady někdy v budoucnu vrátíme za lepšího počasí a projdeme si další krásná místa. 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 8. 2021, 13:29, zobrazeno 2597x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení