Je už to dlouhých 7 let, co jsme prožili pár dní pod Dachsteinem. Při spáteční cestě jsme navštívili půvabné městečko Hallstatt a říkali si, že by ho - a jeho okolí - chtělo v klidu prozkoumat. No a teď k tomu došlo!

Celou tuto akci vlastně spustili Šinglíci svým vyprávěním o jejich lyžařském výletu do okolí Hallstattu. Nad lahvinkou vína se nám tak zastesklo, že jsme začali spřádat plány, jak by bylo fajn se tam zase zajet podívat.

No a jelikož se držím hesla, že když pro své sny nic neuděláš, tak se ti nesplní, začal jsem shánět spolucestující. V tom okamžiku se mi vybavila naše cesta do Dolomit, kdy jsme si relativně dlouhou cestu rozdělili na dvě části a noclehem v Třeboni. A bylo to.

Pak už jen stačilo udělat pár telefonátů, poprosit Michala, aby nám zajistil ubytování a začít se těšit!

Celou akci jsme naplánovali na začátek května - konkrétně využijeme svátek 8. května, který vychází na čtvrtek, vezmeme si v pátek volno a budeme mít krásný prodloužený víkend.

Vyjíždíme již ve středu odpoledne - na nádraží v Porubě nakládáme našeho stálého spolucestujícího Františka a míříme na jih. Cesta v družném hovoru ubíhá v pohodě a za zhruba 4 hodiny (zdržíme se v zácpách kolem Jindřichova Hradce) dorážíme do Třeboně.

Jedinou komplikací je Františkova nespokojenost, že dle známé písničky "Okolo Třeboně", nevidí pasoucí se koně. Zato za chvilku Janka volá již z dětství oblíbené heslo: "Třeboňská věž!!!!!", což značí vodárnu, kterou vidíme těsně před příjezdem do města.
Ferda - s vtipem jemu vlastním - začne hned prozpěvovat: "Okolo Třeboně, okolo Třeboně pasou se věžoně, pasou se věžoně...." No a máme další protestsong, který nám bude v hlavách znít při každém přiblížení se tomuto nádhernému jihočeskému městečku.

banda.jpg

Jitka se Slávkem nám chtějí udělat radost a tak zamlouvají stůl u "Kellyho". Ještě větší radost nám ale udělají tím, že tam za námi přichází Míša s Milanem. No to je paráda - už jsme se dlouho neviděli a tak se parádně bavíme.

Takže začátek dobrý - všechno dobré!

Den první - Grundlsee

Den druhý - Hallstatt a jeho vodopády

Den třetí - Krippenstein a Five Fingers

Poslední zastavení - Teplitzsee

Pro dopravu využijeme našeho čtyřkolového miláčka. Pravda - dlouho jsme mu nedali zabrat tak, jak se k tomu chystáme nyní. 5 dospělých s batožinou a potravinami na 4 dny - při jeho najetých skoro 250 tis. kilometrech asi bude záběr. Ale na začátku prozradím - Scenda to zvládl se ctí a s průměrnou spotřebou 5,6 l/100 km

_dsc0228.jpg

mapa-cesty.jpg
Ubytování máme u jezera Grudlsee, zhruba 250 km z Třeboňe. Takže za rohem...
Bydlíme u rodiny Köberlových v nádherném domečku přímo nad jezerem, v místě zvaném Wienern. Aby jste se k nim dostali, musíte objet celé jezero dokola, vjet do zákazu vjezdu a zastavit až na konci cesty. Pak už jen les a konec světa...

vyhled-z-kuchyne.jpg

Ovšem výhled z jídelny je tak luxusní, že by jen stačilo sedět v kuchyni a jen koukat... Vše je v domečku čisté a útulné, ba přímo i moderní. Nechybí wi-fi zdarma.

pokoj2.jpg pokoj1.jpg kuchyne-a-jidelna.jpg obyvaci-pokoj.jpg koupelna.jpg

Takže pokud máte zájem dozvědět se o našem výletu něco více, račte vstoupit, jste vítáni:

Den první - Grundlsee

Den druhý - Hallstatt a jeho vodopády

Den třetí - Krippenstein a Five Fingers

Poslední zastavení - Teplitzsee

mapa-kompletni.jpg

Na mapce vidíte vyznačeny všechny důležité body našeho cestování.

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku7. 6. 2014, 21:52, zobrazeno 8160x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení