Je první svátek Vánoční a my jej trávíme sami doma. Janka má přání, zajet odlovit novou Vánoční kešku k Novému Jičínu. Ač je venku vichr a námzara, neohroženě vyrážíme!

První zastávku děláme kousek za Novým Jičínem pod opravovanou cestou na Hranice, kousek od kopečku Kaní Hůrka. Když vystoupím z auta, opře se domne fujavec a ujedou mi nohy na zledovatělé cestě. No to je pěkná ledovka!

img_3198.jpg

Ke kešce to máme jen pár kroků, ale po zledovatělém povrchu to dá pěkně zabrat. Vítr nás žene do škarpy a nohy se při každém kroku rozjíždějí. A vy k tomu musíte najít takovou to nádherně miniaturní schránku:

img_3196.jpg

Po odlovu dobruslíme k autu a popojíždíme k vánoční novince s otevřeným FTF. Parkujeme na začátku polní cesty a ve fujavci jdeme na souřadnice. Pěkně vyfoukáni z planiny dorážíme až k remízku, kde najdme nádherný cíl naší cesty:

img_3205.jpg

Nad vším tím plahočením drží stráž hrad Starý Jičín na Starojickém kopci:

img_3199.jpg

Vracíme se k autu a rozhodujeme o dobytí dalšího cíle. Parkujeme jen pár stovek metrů dál na další polní cestě a jdeme odlovit loňskou vánoční kešku - Starou bambitku. Cestou míjíme o kousek dál zaparkované auto. Že by taky kačeři? Který jiný blázen by v takovém nečase běhal po lese??? O pár desítek metrů dál je potkáváme. "Našli jste? Našli!!!"

img_3206.jpg

Cestou meditujeme, odkud protijdoucí kačery známe. A nic, pamět selhává... Když se vracíme k autu, jejich vozidlo tam ještě stojí a před naším stojí další. To také známe. Že by Daliborovo? Zvedáme telefon a je to tak! Dalibor je u jablíčka a ještě společně s námi potkanými geokolegy jdou na křížek na protějším kopci. A tak se vydáváme za nimi.

img_3210.jpg

img_3211.jpg

Jdeme rovnou za šipkou středem pole. Díky mrazu a sněhu je poorané pole schůdné. Také přestává foukat a tak šlápnem do koní a na vrcholku u křížku se všichni sejdeme. Až tam při společném rozhovoru zjišťujeme, že jsme se Natkou potkali před pár lety na biltemách v Havířově. Tenkrát jsme je zachránili, protože měli nebezpečně krátké nářádíčko. Na rozdíl od nás :)

img_3213.jpg

Svět je malý, i ten kačerský. Společně se v družném rozhovoru vracíme ke geovozidlům a přejeme si jen to nejlepší do dalšího roku. Díky kolegové za společnost.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 12. 2021, 15:56, zobrazeno 478x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení