Po včerejším narozeninovém výšlapu do Javorníků okořeněném traktoriádou, chceme využít i neděli. Vždyť je tak špičkové počasí, na jaké jsme se celou zimu těšili!

Dopoledne děvčata pracují na zahrádce a já využívám pohostinnosti bordovického dvora a konám jarní údržbu na našem přibližovadle. Po obědě ale vyrážíme na výlet tentokrát navrhnutý Jankou. Zjistila totiž, že těsně za chaloupkou začíná Bordovické srdce. Cože? Jaké srdce? No přece srdce z kešek. Nevěříte? Tak koukněte na obrázek:

bordovicke-srdicko.jpg

Zkušení kačeři už vidí, že srdce je z odlovených kešek. Když ale začínáme, je ještě klasicky zelené a čeká, jestli to dokážeme...
No dokázali jsme to, že... Ovšem naše cesta nebyla tak krásně zaoblená, naopak. No posuďte sami:

bordovicke-srdicko-fakticky.jpg

Tady už to to krásné srdíčko nepřipomíná. Pravda také je, že jít přímo za nosem nemusí vždy být ta správná cesta. A hlavně - mnohdy není ani možná. Zatracené hlohy!!!

beskydy-czech-republic.jpg

Každopádně výhledy stojí za to. V pravo je Javorník za ním vzadu Radhošť, Kněhyně, Smrk, Lysá, Skalka, Ondřejník....

dsc08394.jpg

Nad Javorníkem se vznáší stáda volně pasoucích se paraglajdistů...

dsc08398.jpg

My tady ale nejsme jen za zábavou! Máme důležitý úkol! Zdolat srdce! A zapojuji se i já a dělám to co nemám rád - lezu na stromy. A mám u toho vysmáte obecenstvo s fotoaparáty v rukou.

dsc08397.jpg

No dobře no, vysoko jsem teda nelezl... Ale radost jsem udělal všem :)

dsc1.jpg

dsc08413.jpg

Jó, za to Lumír, starý horolezec, ten už se šplhal výše...

dsc08411.jpg

Dokonce jsme došli až do pekla. Tedy Na pekla. Tak se jmenuje vršek nad Bordovicemi (602 m n. m.), který standardně okupují krávy a na vrcholu mají napajedlo, které při větru vydává v pravdě pekelené zvuky...

dsc08407.jpg

No co říci na závěr? Sice jsme trochu bloudili, prodírali se hustým lesem, drali si nohy o ostružiní, nadávali na zasekané mobily, ale - cestu jsme zvládli!!! Janka si do zápisníčku zapsala 12 odlovených kešek a my ostatní krásné slunečné odpoledne.

profil.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku5. 5. 2018, 16:56, zobrazeno 1854x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení