Cesta za Zbujem

Neděle 27. října je opět nádherný den. Plný slunce a barev podzimu. Zůstat doma prostě nejde a tak opět bereme svou milou návštěvu a společně vyrážíme do Beskyd. Tam vyzvedneme na chatičce Janku s Ivanem a Betynkou a společně vyrážíme ukázat návštěvě Zbuja.

Jdeme netradičně mimo značky - vede nás Ivan, který to tady má s Betynkou už prochozené. Vyhýbáme se tak asfaltové nudné cestě z Ostravice.

trebonaci-funici-do-kopce.jpg

Na cestu se napojíme až nad chatou Sepetná a společně stoupáme do kopce. U vleku kontrolujeme teploměr - je 20°C. Na to, že je konec řijna to je luxus.

vyhled-na-lysou.jpg

Mezi stromy se nám ukazuje Lysá. Moje Janka začně špičkovat, že je to už kousek, a že to dnes dáme. Všichni si klepou na čelo, ale ona se nedá a po cestě to zopakuje asi ještě třicetkrát. Je tak natěšená...

zbuj-beskydsky1.jpg

Zajít ke Zbujovi na občerstvění má samozřejmě více lidí. Je to ideální zastávka na oběd při cestě na nebo z Lysé. Proto je tu pěkně plno.

Stavíme se se Slávkem do řady na objednání a ostatní na nás čekají venku. Když se asi po půl hodině dostáváme k obsluze za pultem a Slávek se nadechuje k objednání jídla, ozve se výkřik jedné z obsluhujících děvčat: "Kuchyně se zavírá, objednávky asi 45 minut nepřijímáme!" No to je radost. Jsme hladoví a tady nám nechtějí dát najíst! SLávek je konsternován a pomalu se začíná vytáčet do běla... Naštěstí holkám dojde, že by mohly být davem inzultovány, tak uvolňují alespoň polévky.
Tak přijímáme alespoň toto a jdeme zahnat hlad.

pohoda-na-louce.jpg

Po jídle využíváme krásného telpého počasí a leháme si do trávy nad chatou. Tak to je lebeda!!!

Janka nás pak zase směruje na Lysou, ale Ivan odbočí doprava a davaj dolů. Žádné blbosti! Jde se domů!

roubenka-pod-lysou.jpg

Tak se s Lysou loučíme alespoň společnou fotografií:

_dsc0113.jpg

No a pak nás čeká jen sestup po loukách nazpět k chatičce. Dáme si kafe a zakončíme nádhernou odpočinkovou neděli družným hovorem.

slavek-a-betynka.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 12. 2013, 11:35, zobrazeno 2516x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení