Máte z něčeho fóbii? Že nevíte, co to fóbie je? Tak to gratuluji! My jsme s Jankou šli zjistit, jaké fóbie existují a které berou nás. Dozvěděli jsme se úžasné věci :)

Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí, situací nebo lidí. Tento strach může být ochromující. Výrazně narušuje běžné fungování a může zasahovat do každodenního života. Typické příznaky jsou bušení srdce, pocit na omdlení a pocit ohrožení. 
Tato série vás provede nejzáludnějšímí z nich. Žádná keš nebude zadarmo. Nejen arachnofobici, fungofobici a bacilofobici si přijdou na své. Jedná se o 6,2 km dlouhou sérii, kde budete překonávat svůj strach. Stále si to můžete rozmyslet. Kdo z vás se nakonec odváží?

My jsme si troufli. Sice se sevřenými půlkami, ale troufli.
V neděli 15. 7. 2018 vyrážíme na Valachy, do míst, kde se strach pohybuje volně lesem, a můžete na něj narazit, ani nevíte jak. My jsme se doma pečlivě připravovali, trénovali, četli ohlasy a rady nebojsů, kteří své fóbie zvládli před námi a dělali, že se vůbec nebojíme.

A tak vycházíme opačným směrem, přesvědčeni, že když fóbii překvapíme zezadu, nebude tak strašná. Výsledek byl ale tristní...

dsc09776.jpg

Po pár krocích potkáváme první fóbii. Janka natrénovaná a nabuzená zatíná zuby, překonává strach a vrhá se do vln zuřivého potoka. Mstivé vlny se po ní okamžitě vrhají, podráží jí nohy a pokládají ji vodorovně do svých ledových jazyků... Tady ale narazily na tvrdou bojovnici. Odhodlaná Janka vyskakuje, vytrhává se ledové vodě z pařátů a ukořistí první fóbií keš. Úspěch!!!
Smůla je ta, že díky tomuto pádu se musíme vracet na začátek. Tedy nazpět k parkovišti, kde má Janka v autě naštěstí náhradní boty i kalhoty. Jako by to tušila! A tak můžeme po pár minutách pokračovat.

dsc09787.jpg

Fóbie střídá fóbiji, jedna strašnější než druhá! Třeba ta z knoflíků byla teda síla! Mám takovou fóbii z toho, že nebudu mít žádné fotky, že fotím jen nalezené keše a ve výsledku tady skoro nic nemůžu vložit. No jestli mi to zůstane, tak abych ten blog rovnou zrušil...

dsc09789.jpg

Abychom alespoň trochu zrelaxovali naše fóbiemi pocuchané nervy, lovíme v lese i něco jiného. Lišky! Tedy houby. To zas bude kulajda. Mňam!

dsc09790.jpg

Nepotkáváme však jen fóbie, ale i ráj. Ráj pro sběratele CWG. Tolik koleček pohromadě jsem ještě neviděl! V první chvíli má člověk chuť vzít si je všechny, ale mám pocit, že kačer, který by přišel po nás a našel tam jen naše kolečka, by asi nadšený nebyl... A tak vybíráme pár kousků, měníme a s radostí v srdci pokračujeme v cestě za fóbiemi.

dsc09795.jpg

Občas musíme mít pevné nervy a žaludek. Slabší povahy pravděpodobně odejdou bez smajlíka - nekdo to prostě nedá! :)

My jsme fóbie dali, ale nedali jsme hněv - tedy jednu z keší série "7 smrtelných hříchů", která se nabízí cestou. Proč? Proto: Pro odlov této keše budete potřebovat minimálně 70-80m lana. Lepší řešení je vzít si s sebou 50m a 30m. Počítejte s drsným terénem! A pak jsme ještě odmítli sjíždět po zadku potrubím pod cestou na další keši z této série (obžerství). Prostě ty svoje fóbie máme a nehodláme s nimi bojovat. Nemusíme mít vše, že?

Takže na závěr - děkujeme autorům za naprosto luxusní sérii, která je musela stát spoustu práce, ale nám přinesla výbornou zábavu a potěšení. Děkujeme!!!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku15. 7. 2018, 20:41, zobrazeno 1648x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení