Jogíni na Velkém Javorníku

Zima se konečně dostavila. Sněhu je zatím pomálu, ale teplota už klesla hluboko pod bod mrazu. Je sobota 25. ledna 2014 a my máme v plánu zdolat Velký Javorník. Při -14°C to bude lahůdka!

_dsc0019.jpg

Celou tuto akci domlouvá Angelína a zve své jogínské ovečky a jejich blízké. Na parkovišti u hřiště ve Veřovicích se nás chvíli po desáté schází devět. Sotva opustíme svá auta, mráz se do nás naplno opře. Nezbývá nám nic jiného, než se zachumlat do čepic a šálů a zahřát se pohybem. Zastavujeme se až u zamrzlého splavu a uděláme si společnou fotku.

_dsc0021.jpg

Pak už stoupáme směr Javorník. Na chvíli se nám dokonce ukáže i slunce. Ale opravdu jen na chvíli. Po pár vteřinách ho zase zakryjí rychle se ženoucí mraky.
Zato okolo nás se ukáže pravé sněhové a jinovatkové království.

Jinovatkou jsme obaleni i my - děvčata mají předčasně šedivé vlasy, vousatí chlapi mají bradu obalenou bílými kuličkami.
Kosa jak z nosa!!!

_dsc0053.jpg

Vše okolo je zabaleno do vrstvy ledu a sněhu. I samotná rozhledna. Rozhled z ní není veškerý žádný a tak se raději před ledovým fujavcem schováváme do chaty. Ta je narvaná (jako vždy), ale obsluhuje dáma, která je o poznání rychlejší než nejpomalejší vrchní na světě, který tady byl minule. Se štěstím se uvolňují místa a my si dáme polévku.

_dsc0063.jpg

Po odpočinku jdeme prozkoumat rozhlednu. Po pár udělaných fotkách mi chtějí prsty upadnout. Vždyť na Lysé - což je opravdu kousek - naproti - hlásí meteorologové -20°C!

_dsc0085.jpg

Po pár společných fotkách (viz níže) udělají děvčata andělíčky a pak po červené sestupujeme do Veřovic.

_dsc0117.jpg

Z kopečka to jde už mnohem rychleji. Zastavíme se prakticky až v hospůdce u teplé tekutiny. Pomalu rozmrzáme u družného hovoru. Teplo nepůsobí jen na nás, ale například i na Jančiny boty.

_dsc0124.jpg

Staré promrzlé vibramky už nedávají rozdíl teplot a beze slova rozloučení opouštějí Jančiny boty. A je vymalováno. No nakonec zmrly jen podrážky a my to zvládli na jedničku!

Angelínko díky za pozvání, byla to krásně strávená sobota!


Více fotografií (22)
Jogíni na Javorníku

Vytisknout stránku Vytisknout stránku25. 1. 2014, 19:46, zobrazeno 2959x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení