Vyrážíme na druhou stranu republiky prozkoumat námi ještě nenavštívená místa. Děkujeme dětem za krásný dárek a za to, že nás zastoupí v práci. Tak si to užijeme!

Vánoční dárek zní: Velnes na dvě noci v Karlových Varech. A protože je to lán cesty a jet tam jen na dvě noci je málo, prodlužujeme si čas volna ještě ve Františkových lázních a okolí.
Termín máme jen do konce dubna a dle recepce hotelu je duben úplně plný, musíme vzít za vděk začátkem března. Z Ostravy vyrážíme v úterý, 6. 3. 2018.

dsc07351.jpg


Cesta probíhá hladce a bez komplikací, jen počasí s námi laškuje - moc si přejeme, aby bylo co nejkrásněji a my se mohli toulat po okolí. Přát si můžeme... Celou cestu se střídá sníh s mrholením a odpoledne po příjezdu na hotel začíná sněžit.

Ubytujeme se a jdeme na prohlídku okolí. Projdeme se kolem dostihového závodiště - hipodromu a dojdeme dokoupit pár drobností do nákupního centra Varyáda, které je od hotelu 10 minut chůze. Pak zajdeme na večeri do hotelové restaurace. Když se vrátíme na pokoj, venku už je regulérně bílo. Zima se vrátila. Na naši dovolenou :)

dsc07355.jpg

A tak šupneme do peřin a do rukou si vezmeme knihu - máme přece dovolenou!!!

Den druhý - hrad Loket

Den třetí - Karlovy Vary

Den čtvrtý - Soos, Vildštejn, Seeberg, Cheb

Den pátý - Františkovy Lázně

No a je tady neděle. Nechceme vyjíždět až odpoledne, abychom nechytli špičku na dálnici a tak vyjíždíme hned ráno směr domov. Zase máme štěstí - žádné zácpy, kolony, uzavírky.

Když míjíme Nový Jičín, zavoláme Stáňatům na podání zprávy z cest - slovo dá slovo a my svou dovolenou ještě protahujeme o návštěvu přátel.

dsc07865.jpg

Vítají nás s otevřenou náručí...

dsc07874.jpg

... a s chlebem a solí. Nebo že bych se spletl???

dsc07868.jpg

Jak na západě ještě řádila paní zima, v Bordovické sibiři už vše kvete...

dsc07871.jpg

dsc07875.jpg

A takto nádherně uzavíráme naši první letošní relaxační dovolenou. Zažili jsme zimu, jaro, nové místa i staré kamarády. A tak si to snad užijeme i příště.

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku31. 3. 2018, 17:14, zobrazeno 1756x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení