Zde si zapisuji zážitky z našich odlovů kešek všeho druhu. Jen abychom nezapomněli!

O Velikonocích (2018) se Janka s Libuškou učí lovit kešky. Sice Janka tvrdí, že to bude jen zpestření výletů - no nevím, jak toto dopadne...


janka1.jpg

Janka se nebojí pro keš vyšplhat na strom...

Nakonec se opravdu stane to, co se stát může. Nechodíme na výlety, abychom něco viděli a k tomu si třeba cestou odlovili nějakou kešku. Naopak se plánují výlety podle toho, kde jsou kešky. Ne - kecám :)
Ale když se naplánuje výlet - hned se hledají kešky cestou. A proč také ne - je to bezva zpestření a dostaneme se i na místa, kde bychom určitě nezašli.

O víkendech s námi běhají i kamarádi - jsou z nich poučení mudlové. Chvála bohu zatím neremcají a hledají s námi. Jak dlouho je to bude bavit?


P.S.
Z kamarádů - poučených mudlů - už jsou také plnohodnotní cacheři se vším všudy. Zblbli jsme je dokonale, takže sbírají keše nejen s námi, ale i sami.


kes-1.jpg

Čím víc kešek nacházíme, tím více se chytám a začíná mne to bavit. Už jen pro to, abych mohl najít něco tak nápaditého, co vidíte v Jančiných rukách. Najít plastovou tubu nebo krabičku je sice fajn a splní to účel. Najít ale takovéto unikáty, to je teprve radost!

kes-2.jpg

Vážím si ownerů - tedy majitelů a tvůrců kešek, kteří mají nádherný nápad a k tomu šikovné ruce. A navíc to dotáhnou k dokonalosti. V kadibudce výše jsme našli ručně vyrobený krasohled a v druhé půlce samotnou keš uzavřenou v krásném hlavolamu. No není radost tohleto najít?

A tak díky Jance se nám doma zvětšuje sbírka GWC, protahujeme keškama trackovatelné travelbugy a jeden dokonce vezeme až na Krétu. Že nevíte o čem mluvím? No pak asi nejste kačeři :)))

Snad se na mne nebudou ostatní stejně postižení zlobit, když si do tohoto článku občas vložím keš, která mne zaujme svou neotřelostí. Bez udání místa a označení. Jen pro radost a možná i pro inspiraci. Třeba si v budoucnu uděláme nějakou tu vlastní keš :)

krteckova.jpg

Krtek s myškou v maxi keši

vetrny-mlyn.jpg

Stačí pootočit lopatkami a keš se otevře...

Tisící cache

Tak jsme se nějak do toho kačerství zažrali, že za 15 měsíců dosahujeme hranice jednoho tisíce nálezů. Stalo se tak v sobotu 20. července večer.

1000-cache.jpg

Je nádherně, modrá obloha, teploučko (možná až moc) a má drahá polovička je šťastná jako blecha. 1000!!!

img_20190720_192408.jpg

A toto je ta výroční, extra speciální keš umístěna na tajném místě:

img_20190720_202905.jpg img_20190720_202913.jpg

Děkujeme všem ownerům za jejich krabičky a posíláme jedno velké srdce navíc za ty vymazlené, se kterými si dali extra práci.
Děkujeme!!!

14. 9. 2019 Bolatice

Září jsem prochodil - či spíše probelhal - s bolavými zády. Ale i tak se nám podařilo odlovit nějakou tu kešku i najít pár houbiček na zavaření do čalamády, ke zmražení i na usušení. A některé byly luxusní. I když tuto jsme s sebou nebrali:

img_20190914_145531.jpg  img_20190914_164514.jpg

Nakonec bylo těch hub podstatně více než kešek.

22. 10. 2019 Event Transfuzka XIII

Já krev dávat nemůžu, ale Janka o tom už mluvila dlouho. Cítila potřebu to "vrátit". My osobně jsme ještě krev nepotřebovali, ale po narození naší dcerky jí potřebovala ona. Takže event na transfuzní stanici byl ideální cestou. Sešli jsme se tam s bezva kolegy a Janka se stala prvodárkyní, která už pokračuje dále.

img_20191022_100139.jpg

img_20191022_092843.jpg

 

Září - listopad 2019 - Piktogramy

Poklidně plynoucí dny ostravské geokomunity rozvířila sírie keší s názvem Piktogramy. Každý den přesně v 15:00 se zveřejnila jedna z 37 keší s novým piktogramem, jehož význam jsme museli uhádnout. Někdy to šlo, někdy to bylo ve stylu "hádej co si owner myslel ve středu odpoledne", ale byla to prostě bezva zábava.
Sekundárním efektem byl boj Karla K. o sérii FTF. Po pár jím odlovených keších doslova pár minut po zveřejnění jsme zaujali postoj "nechme Karla vyřádit, zajdeme si tam později". Jen jednou jsme byli čirou náhodou poblíž a tak jsme to riskli. A víte co? Měli jsme štěstí a zapsali si jedno hromadné FTF:

img_20191105_153225.jpg

Celou séri ukončil deštivý event s úžasnou účastí. Asi proto, že jedním z bodů eventu bylo fackování ownerů - tedy autorů keší. 

img_20191110_155639.jpg

img_20191110_153308.jpg

Potkali jsme tam asi ten nejmenší a nejroztomilejší trekovatelný předmět :)

piktogramiada.jpg

19. 11. 2019 první samostatné FTF a k tomu ještě na sromě

Některé věci jsou poprvé - tak jako se to stalo toto úterý. Ráno vstáváme do práce jako vždy před sedmou, když Jance pípne mobil. A hle - nová keška! Nedá jí to a u snídaně luští. Pak zvolá - mám ji, a je kousek! Ovšem na opačnou stranu, než je směr práce. Nasedáme do auta já laškuji s tím, že to dnes do práce nestihnu... Janka prohlásí - kašli na to, nejezdi tam! Tak to je na mě jako červený hadr na býka. Strhávám volant a odbočuji. Za chvíli parkujeme a rychlou chůzí míříme na souřadnice. Celí zadýchaní zůstáváme pod stromem. Nahoře je krásná nová budka. Jsme oblečeni v "gala" a strom je po nočním dešti mokrý. No když už jsme tady.. A tak se vyhoupnu do rozsochy stromu a hážu dolů Jance krabičku s logbookem. Zespodu jen slyšíjm: "Jupíííí, jsme první!!!"

Takže poprvé máme samostatné FTF. To si musíme pamatovat :)

ftf-na-srome.jpg

14. 12. 2019 První biltema

Janka se konečně dočkala - přišel tak dlouho očekávaný rybářský "prut", který ovšem nebude ohrožovat život ryb, ale zdolávat výšky, ve kterých jsou uložené kešky označené slovem "biltema".

Tak dnes se uskutečnil první zkušební odlov:

janka-a-biltema.jpg

15. 12. 2019 Darkovičky

Janka ještě není úplně fit, ale udržet ji sedět doma je nad mé síly. A tak jedeme alespoň odlovit jednu kešku do Darkoviček. Při malé procházce nezůstane jen u jedné - však to znáte...

img_20191215_140317.jpg

img_20191215_140329.jpg

Pěchotní srub Jaroš

img_20191215_141915.jpg

Vojenská technika u pěchotního srubu Orel.

21. 12. 2019 Biltemy u Havířova

V sobotu dopoledne vyzvedáváme Františka a společně míříme do Suché, kde jdeme odlovit sérií keší typu "biltema". Před pár dny jsme si odzkoušeli jak to vše funguje a nyní to prubneme na ostro.

janka-s-biltemou.jpg

Máme pře sebou celkem 15 biltem, které postupně společnými silami lovíme. Když se pomalu blížíme ke třinácté, vidíme před sebou dva muže s rukama nad hlavou - tak to je jasné - kolegové kačeři! Seznamujeme se s myzbilovca a Natka624 a společně pak dokončíme sérii. Kluci zkouší naši o něco pevnější tyč a v družném rozhovoru ukončíme trasu u bonusovky. Tam se s kolegy loučíme a vezeme Ferdu domů. Zastavíme se na návštevu u rodičů a chvíli u nich počkáme. Na co? No na pokračování biltemového dne.

ozdoby-web.jpg

Ozdoba biltemových keší

Večer se totiž na stejném místě koná event s názvem Lampionovnik biltemovy. Míříme na místo uřčení v hustém dešti. Parkujeme a vydáváme se lesem za světýlky - to už na místě stojí další kolegové. Vše je parádně připraveno - pod stanovou střechou se podává punč, bramborový salát a cukroví. Je to dobrodružné, protože pod kapucemi, deštníky a čelovkami se skoro nepoznáváme. Dorazí i LumMar a společně zavěšujeme naše lampióny na bilemovník. Lumča ho má bezkonkurenčně nejvýše! Pak ještě odlovíme eventové kolečko z košíku vysoko na stromě a míříme domů. Prochladlí, navlhlí, ale spokojení! Díky kolegové!

biltemovnik.jpg
Lampionovnik biltemovy

22. 12. 2019 - Pouštění lodiček

logbook-lodicky.jpgV neděli odpoledne míříme na event - pouštění lodiček. Janka připraví skořápkové adventní koráby s malou svíčkou a míříme ke břehu Ostravice pod novou radnicí. Už při příchodu nám padá brada - na břehu stojí davy kačerů - musí jich být určitě více než stovka! Potkáváme známé tváře a dovídáme se, že tento event má dlouhodobou tradici a účast je tu pravidelně hojná.

Zapíšeme se do logbooku, koupíme si kolečko a po společném fotografování míříme pouštět lodičky k řece. Jde vidět, že zkušenější kačeři mají sofistikované plavidla - jeden z nich je Tibi, kterému žabáčkův ledoborec přežije i úskalí peřejí. Příští rok to musíme vylepšit :)

lodicky-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

24. 12. 2019 - Těšíme se na Ježíška

Slíbili jsme Lucce, že se zastavíme na její event v Kozmicích. A tak ráno v klidu vyrážíme k místu určení. Přijíždíme na čas a parkoviště se už povážlivě plní. Za chvíli už stojí auta podél cesty a schází se zase grupa mocnégo udeřeňa :)

sraziste.jpg

geovuz.jpg

Někteří kačeři jezdí luxusními geovozy!

tesime-se-na-jeziska-logbook.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 12. 2019, 21:41, zobrazeno 3191x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení