Po dopoledním bagrování s Lumírem a Marcelkou vyrážíme s Jankou do Šilheřovic na odlov několika kešek. Nikdy jsme tady zatím nebyli, tak je to pro nás premiéra!

Parkujeme kousek pod zámkem a vydáváme se na naši okružní cestu. Zubaté sluníčko krásně svítí. Máme před sebou několik kešek u hraničního opevnění a nějaké další kousky.

manor-house.png

Stoupáme po cestě kolem zámecké obory a pak dále po NS Šilheřovice. Projdeme kolem Manor House - kouzelné stavby v anglickém stylu - natáčel se zde film Tmavomodrý svět. Zrovna zde řádí parta zedníků a dělají hrozný kravál. Proto plynule pokračujeme lipovou alejí dále.

tri-zakazy-vjezdu.jpg

Lipová alej je vyhlášena Evropsky významnou lokalitou a přírodní památkou kraje pro výskyt zákonem chráněného brouka pachníka hnědého. Ten je v NATUŘE 2000 veden jako kriticky ohrožený. Tady ovšem tvoří silnou a zdravou populaci.

V jednom místě se k přímé cestě z leva napojuje další cesta lemovaná lipovou alejí. Stojím uprostřed křižovatky a nějak nemůžu pochopit sled dopravních značek. Nemám tu jak přijet, ale i kdybych se zde náhodou vyskytl, už bych nikdy neodjel...

slunce.jpg

vanocni-keska.jpg

Po chvíli parádního luštění a hledání nalézáme Vánoční Smejkaličkovu kešku, do Vánoc je to za pár, tak děkujeme!

podzimni-les.jpg

Z přímé cesty odbočujeme doprava a jdeme podél pěchotních srubů U pískovny, U posedu, U pramene, Černý les a Juliánka.

bunkr.jpg

hrib-pred-bunkrem.jpg

Za posledním ze srubů odbočíme do lesa a snažíme se jít přímo za nosem k poslední naplánované kešce. Do cesty se nám ale staví hluboké kaňony, které pracně obcházíme - pouštět se z prudkého srázu dolů v hromadách listí by si bylo hodně o zablácený zadek!

houba-paradnice.jpg

Nakonec se obloukem vracíme do Šilheřovic k autíčku. Cestou domů ještě zastavíme na dva rychlé úlovky a spokojení se vracíme domů. Dohromady sme jich našli jedenáct!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku23. 11. 2019, 16:35, zobrazeno 1220x, dnes 3x
0.0 0Hodnocení