Všude kolem prší. Celá Severní Morava je mokrá a my chceme jít ven. Co s tím? Marcelka sleduje meteoradar a hlási - na jihu prší až odpoledne!!!!

Je sobota 19. srpna a my vyrážíme na jih. Jedeme do Horní Lhoty kousek na sever od Luhačovic. Auto necháváme u restaurace pod kostelem a prudkým stoupákem po červené značce jdeme na místo zvané Nad Vegou. Tam odbočíme na žlutou směrem na Komonec.

dsc06413.jpg

Už cestou tušíme, že nás déšť určitě dožene. Je zvláštní dusno a cítíme vodu. Ale to dáme. Koukáme po houbách a pár jich i nacházíme!

dsc06418.jpg

dsc06414.jpg

Nemáme mezi sebou Evu, ale díky za směrovku!

dsc06416.jpg

dsc06419.jpg

Před námi je posezení po Komoncem. Dáváme si lehkou svačinu a v tom to začne. První kapky jsou lehoučké, ale za chvíli už musíme vyndat pláštěnky.

dsc06422.jpg

Jdeme nejkratší cestou nazpět k autům. Mijíme samotný vrchol Komonec i zříceninu hradu Sehradice. Někdy příště. Jako bonus přímo na lesní cestě sbíráme hromadu klouzků.

Kousek před auty přestává pršet. Marcelka hlásí, že si to dáme ještě jednou, když neprší. V tom ale spustí pořádný slejvák. Schováváme se pod deštníkem u restaurace a čekáme co z toho vyjde. Po půl hodině to vzdáváme a v pořádném slejváku běžíme do auta. Míříme do Luhačovic, kde si projdeme kolonádu, dáme si zákusek a kávičku a ukončujeme náš deštivý výlet...

Vytisknout stránku Vytisknout stránku28. 11. 2017, 22:03, zobrazeno 1512x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení