Je úterý a my máme nějaký nedobrý den. Nechce se nám vůbec pracovat. Taková lenora, nechuť a nedobro najednou. Co s tím? Vypadneme ven!

Celou akci popsala v logu u bonusovky Janka:

Dopoledne nebyla příliš vhodná konstelace na soustředění na práci a tak Tom navrhl, že to dnes zapíchneme dříve a já nadšeně souhlasila. A kontruji - co tak odlovit vyluštěnou novou sérii Detektivka? A to zase odsouhlasil Tom. Jupí! Ještě tři volná FTF...

Docela jsem se s luštěním v neděli odpoledne mořila. Zabralo mi celé tři hodiny pátrání a zkoumání, protože z této šedesátikusové série o detektivovi s dýmkou znám pouze pár kousků a s těmi ostatními musel pomoci strýček Google a teta Wiki. A s 9 dokonce přítel na telefonu ;)

Vyrážíme tedy chvíli po poledni z parkoviště a pomalu stoupáme k vrcholu Kozubové za neustálého hledání geopokladů a zobání úžasných ostružin, malin a na vrcholku i borůvek.
Malou butelku ostružin bereme s sebou pro našeho kamaráda Lumču, který leží v nemocnici. Snad mu budou chutnat.
Poslední kousek této pěkné série. Krabičku jsme viděli pod stromem už z dálky, protože vypadla ze schránky. Vyrobili jsme tedy z provázku v batohu očko, které přidrží zavírání a krabička snad nebude vypadávat. Taková malá provizorka.
Děkujeme koniklec11 a HaeRko za geopoklady v krásné a klidné přírodě. Moc rádi jsme se prošli a doplnili naši geomapu o další veselé smajlíky, kteří nám budou dnešní výlet připomínat. Ownerům za sérii necháváme modrosrdcové FP.

horec-tolitovity-2.jpg  horec-tolitovity-3.jpg  horec-tolitovity-4.jpg  horec-tolitovity-5.jpg  horec-tolitovity.jpg 

Auto necháváme zaparkované na konci cesty v Košařiskách a pak začínáme stoupat za keškami po lesních cestičkách směrem na Kozubovou. Cestou potkáváme houfy nádherných hořců tolitovitých. Sluníčko pere a teploty překračující třicítku panují i tady, hluboko v horách. Přebíháme od stínu ke stínu a pěkně se u toho potíme...

ftf.jpg

Velkou radost nám dělají prázdé logbooky a náš zápis na prvním místě. Sice sbíráme jen zbytky po Šmudlagangu, který se rozhodl skoro celou sérii "brutnout" - tedy najít místa bez luštění, ale i tak. Stejně se musíme před nimi sklonit - jít skoro na slepo je tedy odvaha a kačerský kumšt!

janka-s-ostruzinami.jpg

Janka s kyblíčkem ostružin pro Lumču

ostruziny-2.jpg

nabirani-energie.jpg

Sběr energie

vcelka-maja.jpg

Bonusovka a první zápis do logbooku - tedy FTF!

tudy-cesta-nevede.jpg

Těsně před vrcholem Kozubové nám cestu přehradili dřevorubci. A tak musíme kolmo nahoru... 

kaplicka-a-rozhledna-na-kozubove.jpg

Kaplička pod Kozubovou

kaplicka-a-rozhledna-na-kozubove-2.jpg

Tady trochu kaskadérsky odlovíme kešku, kterou nám napověděl TobCZ, neb jsme ji neuměli najít...

jdeme-na-pivo.jpg

Od kapličky jdeme na polévku. Byla tak hustá, že to byla spíše kaše...

zazvonte.jpg

kozubova-vrchol.jpg

Vrchol Kozubové a keška umně skrytá pod turistickou značkou...

jde-bourka.jpg

Při sestupu se z dálky ozývá hřmění a žene nás k rychlejší chůzi. Nakonec nezmokneme a stihneme se vrátit k vozítku včas.

zabka.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku18. 8. 2022, 10:22, zobrazeno 467x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení