V sobotu 7. 4. 2018 se nás velká parta vydává zkontrolovat, zda ještě v Litovli u Moravy rostou bledulky. Loni jsme potkali les plný bílých něžných kvítků, letos ale počasi nepřeje. A tak jsme zvědaví...

Když se s prvními teplými paprsky bledulky rozhodly vykouknout ven, dostaly ihned pecku mrazem, který klesal hluboko pod nulu. A tak jich již není tolik jako loni.

dsc08077.jpg

Co je podobné jako loni, je bobří činnost. Tito stavitelé hrází se tady pěkně činí. Janka dokonce vidí proplout bobra a zmizet v křoví. Betynka ho naštěstí neviděla, kdo ví co by její lovecký pud udělal...

dsc08089.jpg

Uprostřed lesa se pak uspořádá improvizovaná hostina - Marcelka slaví narozeniny a tak se střílí šampaňské a baští zákusky. Tak to tu ještě nebylo. Janka vymyslela, že nechce dárky, ale aby jí kamarádi vzali ven. Marcelka to dotahuje k dokonalosti - i venku se dá slavit!!!

dsc08111.jpg

Lumča už při cestě z domu stále hlásí, že chce vidět bobra. Furt nic... A pak najednou - kde se vzal, tu se vzal - bobr!

dsc08113.jpg

Tak tady jsme všichni pěkně pohromadě.

dsc08138.jpg

Janka po cestě loví keše a vždy nám k nim čte zajímavosti. Prý tady byl někde vodník - jak říká místní pověst. A nakonec ho i nacházíme - mužíčka zelenýho!

dsc08142.jpg

Tady jsou ty krasavice, kvůli kterým toto celé pořádáme. Ještě jsme je stihli.

parta-v-litovli1.jpg

Pak naše kroky míří na Litovelské náměstí. Okoukneme pod ním tekoucí řeku Moravu, uděláme společné foto a pak zaskočíme na lehký oběd do místní stravovny.

To ale ještě není všechno. Janka plánuje ještě kousek popojet na její oblíbené místo - do arboreta Makču pikču nad Pasekou.

dsc08168.jpg

Vidím město veliké, jehož...

 


Pomoraví 2018

Vytisknout stránku Vytisknout stránku14. 4. 2018, 21:36, zobrazeno 1704x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení