Dnes je první den naší dovolené. Nakládáme kufry do nového vozítka a vydáváme se na cestu do našich milovaných jižních Čech. Cílem dnešního dne je návštěva rodiny v Třeboni.

Naplánujeme si první zastávku u zámku v Jaroměřicích na Rokytnou. Cesta probíhá bez problémů a za chvíli jsme pod dálnicí na Vysočině. Najednou se vedle nás objeví nádherně kvetoucí pole fialových máků. Mám chuť zastavit, ale není kde. Kašlu na to, říkám si, ale nakonec mi to nedá - kdy zase takovou krásu budu mít štěstí potkat? A tak zastavuje, otáčím se a vracím se k poli. Parkuji na krajnici a kola mi zajedou hluboko do škarpy. No ty brďo, vyjedu? Když chci vystoupi je auto tak nakloněné, že ani nedrží otevřené dveře. Udělám pár fotek a nasedám do auta. Nastavuji terénní mód a opatrně se rozjíždím. Ani nevím jak a jsem na cestě. Bomba! Autíčko umí!

dsc02688.jpg

Popojedeme ještě kousek a při otočení znovu parkujeme na dalších pár foteček. Je to nádhera!

dsc02713.jpg

Další zastávku děláme na náměstí v Jaroměřicích. Zajdeme si na oběd do restaurace a pak jdeme na zámek. Je pondělí a památky jsou zavřené, proto bereme zavděk návštěvou zámeckého parku, ale i ten je krásný.

jaromerice-nad-rokytnou-zamek.jpg

Zámek známe jen z fotek a nyní koukáme, že opravují i jeho levou část, díky níž si ho pamatujeme. Sjednocují se barvy. Tak ho známe my:

2560px-jaromerice_zamek_7.jpg

Zdroj: wikipedie

jaromerice-nad-rokytnou-zamek-ze-zahrady.jpg

jaromerice-nad-rokytnou-park.jpg

Projdeme i užitkovou zahradou, kde se pěstovala zelenina a okrasné květiny pro výzdobu zámku. Najdeme krásný zahradní domeček:

jaromerice-nad-rokytnou-zahradni-domek.jpg

Po prohlídce sedáme do vozítka a pokračujeme do Třeboně. Navštívíme tetu a pak zajdeme ke Slávkovi a Jitce. Společně zajdeme na večeři k Tondovi do 3istra, kde se k nám přidá i Libuška s Mírou. Večer proběhne ve znamení dobrého jidla, pohody a povídání s kamarády. To nám už scházelo.

Titulka: Dovolená v Jedovarech
Den druhý: Za LABkami do Českých Budějovic
Den třetí: Kešky u Českého Krumlova
Den čtvrtý a pátý: K Budějicím na koření a letadla + Maso a Ptačí nájemníci 
Den šestý: Rozhledna Hradišťský vrch, Červené blato a Kraví Hora
Den sedmý: PETky, Pátý element a hrad Kámen


Makové pole před Jaroměřicema nad Rokytnou

Vytisknout stránku Vytisknout stránku14. 6. 2021, 16:44, zobrazeno 1150x, dnes 3x
0.0 0Hodnocení