Megoňky a Jablunkovské šance

O návštěvě Megoňek si už povídáme nějaký ten pátek, či měsíč - no spíše nějaký ten rok... A konečně jsme se k této zvláštnosti rozhodli vydat. Využíváme nádherného podzimu a v sobotu 26. řijna ve velké grupě vyrážíme.

_dsc0003.jpg

Tu velkou skupinu myslím vážně - mimo naše stálé souputníky Marcelku, Lumíra a Františka doplňuje sestavu Kačka se Sebim a vzácná návštěva z jihu Čech- Jitka, Kíťa a Slávek. No ale když to tak beru, jediný nový je v naší partě Sebi. Jinak jsme toho spolu pochodili už dost.

Ale co to jsou vlastně ty Megoňky? Jsou to velké pískovcové koule, které můžeme vidět ve zdejším lomu. No nakonec zjišťujeme, že uvidíme jen jednu. Ostatní už mají mastňáci navezené v zahradách...

_dsc0014.jpg

Janka s Marcelkou si tu poslední chtějí zachránit na chalupu, ale nějak jim to nejde...

_dsc0040.jpg

Tak alespoň fotku, když už si tu zvláštnost nemůžeme vzít domů...

parta.jpg

Takže tady je společná. Jediná koule v lomu visí kousek na Slávkovou šiškou. Tedy koulí...

Jako perličku potkáváme naši kamarádku Majku, kterou jsme již v Ostravě nepotkali hromadu let. Krásná náhoda. Ahoj Maji!!!!!

_dsc0060.jpg

Po prohlídce jediné koule jdeme na okružní procházku. Obloha je nádherně modrá, pofukuje vlažný větříček a my si užíváme nádherný podzim.

_dsc0064.jpg

Zahalený v oparu na nás v dáli vykukuje Rozsutec - malý i velký a s nimi i Stoh.

_dsc0065.jpg

Na svačinu si sedáme k místní přehradě. Tedy k tomu, co kdysi přehradou bylo. Co kecám - furt to přehrada je, jen v ní není voda. No nebrání nám to v jídle, tak na co si stěžovat, že?

_dsc0068.jpg

Po sváče pokračujeme směrem nazpět do Čech. Zastavujeme se na osvěžení v místní hospudce (už na naší straně) a pak jdeme prozkoumat staré hradiště - Jablunkovské šance.

_dsc0090.jpg

Příkopy okolo jsou i po těch letech jasně patrné.

img_3691.jpg

_dsc0098.jpg

Toto je pohled z valu šancí směrem na sever - na Jablunkov.

_dsc0099.jpg

A jsme u našich vozítek. Aby jsme si to ještě trochu více užili, přemlouvá nás Ferda k návštěve cukrárny v Lomné. Asi má na ta místa nějaké moc dobré vzpomínky, protože vždy, když projiždíme tato místa, musíme do cukrárny zajít. Po tolika návštěvách si ji asi oblíbíme i my.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku10. 11. 2013, 18:24, zobrazeno 3310x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení