Dnes je poslední den našeho výletu do České Kanady. Čeká nás prohlídka muzea veteránů. Nějak si v hlavě říkám, že nejsem muzejní typ, ale tato návštěva to určitě změnila!

Ráno odevzdáme pokoj s věžičkou, uložíme kufry do aut a vyrážíme procházkou do muzea veteránů v Nové Bystřici. Od ubytování je to kousek - stačí projít autobusové nádraží, park vedle zámku (zámek je k prodeji, pouhých 84 + 1 v prý ne moc dobrém stavu) a jsme v muzeu.

Na vstupu na nás čeká motor s otáčejícími se lopatkami ventilátoru chlazení. Tak tady to bude zajímavé. Platíme vstupné a vcházíme do první haly bývalé textilní továrny.

dsc01414.jpg

Jeden z mála strojů neamerické provenience - Citroën s majitelem :)

dsc01416.jpg

A alespoň něco od nás. Docela podobné kousky, že?

dsc01419.jpg

No a pak to začne - jeden krásnější zaoceánský kousek vedle druhého. Jako doplněk je vždy u popisu vozu napsán poslední majitel a nějaká zajímavost o něm. Velmi milé, celé to popis zlidšťuje a dává tomu další příběh, rozměr.

dsc01421.jpg

Nejsou tu jen vozy z padesátých let, ale úplně první kousky, vše dokonale zrekonstruované. Pánové, smekám!!!

dsc01422.jpg

Staré Fordy tupu T v několika provedeních. Jak říkal přímo pan Ford: "Můžete mít Téčko v jakékoli barvě, jen když to bude černá".

dsc01429.jpg

S tímto krasavcem si dělám fotku i já. Poznávate o jaký vůz jde???

delorene-2.jpg

Pokud máte rádi sci-fi, určitě poznáváte Delorene z trilogie Návrat do budoucnosti, který sloužil jako stroj času. (foto z autobible.euro.cz)

dsc01431.jpg

Slávek s Chevroletem Corvette v akci :)

dsc01434.jpg

Projít se tímto muzeem opravdu stálo za to. Jestli se nám ještě někdy poštěstí zavítat do tohoto nádherného koutu naší země, určitě sem zajdu ještě jednou.

Děkuji za nádherný zážitek!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku4. 8. 2019, 12:07, zobrazeno 2131x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení