Je neděle ráno a venku se drží mlha zuby nehty - je skoro poledne a stále neche zmizet. Janka přichází s nápadem: "Zajedeme do obory fotit stromy v mlze?" Spadané listí, mlžný opar a velikáni v oboře mne nalákají. A tak nasedáme do auta s vidinou mlhy a prázdného parku míříme na Hukvaldy.

Ovšem představy byly trochu jiné, než skutečnost. Už cestou vidíme, že se mlha trhá a po telefonátu s Marcelkou - která je v Bordovicích - se dozvídáme, že u nich svítí celé ráno sluníčko. Při parkování hledáme poslední volné místečka a poněkud znejistělí se vydáváme do obory. Ze začátku je ještě lidí jen pár a tak se jim zdárně na široké cestičce vyhýbáme.

_dsc2219.jpg

_dsc2213.jpg  _dsc2218.jpg _dsc2244.jpg 

Čím hlouběji do parku vstupujeme, tím více lidí se kolem objevuje. Konstatujeme, že jsme staří - řvoucí kluci skákající po lavicích v amfiteátru nás vytáčejí. Rodiče sedící nahoře to neřeší - asi mají radost, že děti řvou co nejdále od nich - mají jich z domu po zavření škol asi plné zuby...

_dsc2225.jpg

_dsc2231.jpg

_dsc2245.jpg

Když dojdeme na konec obory, je už kolem tolik lidí, že se rozhodujeme takticky ustoupit a co nejrychleji odsud zmizet...

_dsc2253.jpg

muflon-s-muflonkou.jpg

Poslední zastavení při pozorování muflona s muflonkou

_dsc2268.jpg

V Hukvaldech ještě koupíme dva frgály a míříme za Marcelkou a Lumírem, posedět si v klidu na zahradě u kafíčka a sladkostí.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 11. 2020, 10:06, zobrazeno 1206x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení