Je neděle dopoledne a venku je parádní pařák. Máme v plánu natrhat lipový květ na zimu a tak vyrážíme do oblíbeného Fulneku. Snad se poštěstí.

Parkujeme u samoobsluhy u cesty a vydáváme se ke kostelu sv. Josefa, který známe z vystoupení Ondřeje Smeykala. Jsou tady nějaké mysterky, tak si chceme udělat radost a trochu to tady vyčistit.

zamek-fulnek.jpg

Pohled od kostela sv. Josefa na Fulnecký zámek na protějším kopci.

kostel-sv-josefa.jpg

Stačí se otočit a uvidíte krásně opravený kostel. Bylo by fajn opravit i přiléhající kapucínský klášter.

kaple-sv-rocha-a-sebestiana-2.jpg

Kaple sv. Rocha a Šebestiána

 

kostel-nejsvetejsi-trojice.jpg

Po lávce pod kaplí přejdeme Husí potok a vstoupíme na Komenského náměstí. Na druhé straně se nad ním tyčí obrovský kostel Nejsvětější trojice. Vystoupáme po schodeh k němu a pak pokračujeme až k zámku. Ten je nádherně opravený ale nepřístupný. Soukromý majitel plánuje v horním zámku hotel a restauraci, v dolním zámku pak domov pro seniory.

zakovsky-haj.jpg

Od zámku prokračujeme k Žákovskému híji. Tady se prý chodil se svými žáky učit J. A. Komenský. Je zde památník a kamenný amfiteátr. Lípa stojící vedle něj ale letos kvete minimálně a navíc je teprve před plným květem. Tak máme smůlu, letost to už asi nedáme. Vracíme se pomalu k autu a jedeme domů.

poruba-louka-3.jpg

Ještě cestou zastavujeme kousek od našeho domova - na konci Hlavní třídy v Porubě, kde právě kvete medová louka. Je to nádherný pohled. Poruba poslední roky kvete čím dál tím více. Krásně to zlepšuje kvalitu života ve městě.

poruba-louka-2.jpg

poruba-louka.jpg

 

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku27. 6. 2021, 16:06, zobrazeno 794x, dnes 2x
5.0 1Hodnocení