V sobotu ráno nakládáme Ferdu a jedeme směr Palkovice. Máme v plánu odlovit sérii mysterek "Hádej kdo jsem?" a podívat se poprvé na Palkovické hůrky.

Pravda je ta, že bez kešek by nás ani nenapadlo jet se tady podívat. A víte co? Je tady NÁDHERNĚ!!!!!
Parkujeme na parkovišti u sjezdovky a začínáme stoupat po její levé straně nahoru. Hned na začátku je jedna z keší, ale tu jako jedinou vzdáváme - bez nářadí a jištění je pro nás nedobytná. Stoupáme výše a pak se nám otevře nádherný výhled na Lysou Horu a mlhu v jejím údolí. Úžasný výhled. Sedáme si na lavičku u ohniště, kocháme se výhledem a vůbec se nám odsud nechce.

img_20201108_111157.jpg

img_20201108_110026.jpg

Pokračujeme lesem za dalšími úlovky. Hodně je jich na stromech, které už ale zvládáme. Janka je jak veverka. Ani já se nenechám zahambit a šplhám...

stromovky.jpg

Vystoupáme na vrchol Na Magoni (497 m n.m.) na kterém je posezení s ohništěm a zase krásný výhled do kraje:

na-frydek.jpg

Nad Ostravou se drží šedý dekl smogu. Před námi vodní nádrž Olešná a Frýdek - Místek.

Pokračujeme dál přes Babí horu (543 m n. m.) za kterou se otáčíme nazpět a sestupujeme do jejího údolí. Je to nejmokřejší a nejbahnitější část cesty. Janka zase vyleze na stromy, jeden je i s parádní keškou plnou možností. Tam si zapomene bundu a tak se k němu musíme asi kilometr z kopce vracet. A pak že není skleróza matka turistiky.

stromovky-2.jpg

Vracíme se obloukem nazpět k parkovišti pod sjezdovkou. Opravdu jsme nečekali, že to bude tak nádherná procházky. Díky ownerovi za přivedení do tak krásných míst!

lysa.jpg

 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku22. 11. 2020, 11:47, zobrazeno 1355x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení