Je to zvláštní a stává se to opravdu vyjímečně - po měsíci a pár dnech se vracíme na stejné místo. Do Palkovic. A bereme s sebou kamarády kačery i mudly.

Scházíme se na prázdném parkovišti pod sjezdovkou. Na ní se bělají tři hromady technického sněhu, více jej není. Kolem je mlžno, ale podle předpovědi nemá pršet.

Naše první zastávka je kousek od parkoviště. Dovlečeme zde žebřík a Vašek po něm vyskotačí jako veverka, aby odlovil stromovku. Toto je jediná keš, kterou se nám nepodařilo odchytit před měsícem - chyběl nám ten žebřík.
Vracíme se k auto uložit pomůcku a s Lumírem se vydáváme stíhat ostatní, kteří jsou již v půli kopce.
Zastavujeme na výhledu u ohniště. Máme ale trochu smůlu, mlha kryje okolní kopce i údolí.

lysa-hora.jpg

Ale pohled je to stejně úchvatný.

Necháváme kolegy kačery běhat po lese a snažíme se moc jim nenapovídat, aby jsme jim nekazili radost z hledání. Stromovek se dnes ujímá Venca a musím říct, že mu to jde!

panacek-na-vetvi.jpg

Venca na posedu bez žebříku

Projdeme skoro celou trasu a pak se vracíme na kopec Na Magoni (497 m n. m.), kde si u odpočívadla rozděláváme oheň a opečeme si letošní poslední klobásky. Za chvíli k nám dorazí další kačerská rodinka se dvěmi cácorkami. Podělíme se o buřtíka a společně si užíváme krásy tohoto místa.

opekacka-na-magoni.jpg

lummar.jpg

Luma chystá vrcholovku

chutna.jpg

Po jídle pomalu sestupujeme nazpět k parkovišti. Utíkáme lovícím kamarádům a čekáme je dole pod sjezdovkou. Byla to krásná procházka.

prvni-snih.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 12. 2020, 17:56, zobrazeno 830x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení