Dnes máme poslední den dovolené. Ten je vždy takový smutný, že něco končí. Ale nekončí - vždy něco nového začíná. Včerejšek už byl, zítřek ještě není, jediné co opravdu je, je dnešek!

Ráno si balíme věci, loučíme se s paní domácí a pak i s Marcelkou a Lumírem. Dnešek už budeme zvládat sami. Každý se vydáváme svou cestou - Stáňata směr Brno, my směr Tábor. Proč Tábor? Protože chceme navštívit prý nejvymakanější keš - alepoň to o ní tvrdí Miška a Tom a ti už těch keší mají odloveno hóóódně...

petnek.jpg

PETmin

Do cesty se nám staví řada keší taktéž doporučovaných geokamarády s návem PET a něco. To něco se mění vždy podle keše a jejího zpracování. Klasická PETka je prostě bod, možná na pěkném místě. Ale udělat schránku z PET, aby dávala další smysl je už horší. A tady se ownerům opravdu povedlo. No posuďte sami:

pettor.jpg

PETor

petmurka.jpg

PETmurka

petbats.jpg

PETbats

Neradi opouštíme tyto krásné výtvory, ale musíme pokračovat. Slibujeme si, že se někdy na Táborsko vrátíme a projdeme i další povedené kousky těchto ownerů. Cesta nás vede k poslední plánované a prý nejkrásnější keši. Je vytvořena podle filmu Pátý element s Millou Jovovich a Brucem Willisem v hlavních rolích. U nás se poprvé objevil v roce 1997 - tedy v minulém století, ale my jsme ho měli rádi a vždy jsme se u něj dobře bavili. To množné číslo je tady úmyslně - Pátý elemet jsme viděli víckrát, možná by nám jedna ruka nestačila. Pokud jste film viděli, určitě znáte jedinečnou akční scénu spojenou s operním zpěvem divy Plavalaguny:

Ještě jedno provedení, tentokrát z velkého sálu - jde vidět, že píseň je stále v kurzu:

Zastavujeme kousek od doporučeného parkoviště a přemýšlíme, jak se keši dostat. Před námi je vysoká tráva, kousek za ní hučí potok - no rvát se tam přímo za šipkou by byla obtížnost 6. Raději se vydáváme okolo po schůdné cestě a dobře děláme.

Po pár desítkách metrů se blížíme ke krásně posekanému paloučku a na něm - Pátý element! U něj ale klečí muž a pokukuje po nás. Víme, že podle popisu na nás můžou koukat oči - ale mají patřit ownerovi. A také že jo! Rychle nás přivítá a běží něco kutit kousek k domečku. Prý sekal trávu a vypnul elektřinu! My mezitím obdivujeme nádherně provedenou keš:

paty-element-2.jpg

paty-element.jpg

Sedám si na bobek a začínám číst listing a výborně se u něj bavím. Popis apokalypsy je dokonalý: ...Nefunguje EET a zmatení obchodníci pobíhají po prodejních plochách a rabujícím lidem se snaží ručně rozdávat účtenky… Směju se té představě a čtu dál. Jako milovník filmu pevně věřím, že dokážu rozluštit, jak planetu před invazí Zla zachránit. Navádím Janku a ta dělá posvátný rituál. Chvíli čekání...a... podařilo se!!! Země je zachráněna!!!
Za doprovodu Plavalaguny a hlavního songu filmu se obřadně zvedá pyramida na vrcholu a vydává nám kýžený logbook v krabičce z ušlechtilého dřeva. Jsme dojati, nadšeni, překvapení - no málem máme slzy v očích. Je to BOMBA!!!

paty-element-finis.jpg

Z vršku nad námi se ozývá potlesk a povykování. To owneři se radují s námi ze zachránění země a z toho, že jsme dokázali hádanku rozlousknout. Stojíme pak chvíli a povídáme si společně jak o jejich díle, tak o lidech, kteří se zde zastavili a geocachingu vůbec. Jsou to krásní nadšenci. Opravdu jsem zatím takto krásně provedenou schránku neviděl. Nejraději bych jim dal všechny modrá srdíčka, která jsme kdy nasbírali.

P.S.
Ač je mi to moc a moc líto, jsme poslední kačeři, kteří tuto schránku navštívili. O čtyři dny později bouřka a padlá větev celou schránku ničí. Owneři se jí budou snažit opravit, ale pár měsíců to může trvat.

Pak už míříme k domovu. Janka navrhuje, že by se chtěla podívat na hrad Kámen. Byli jsme tu asi před desíti lety a bylo to nádherné a silné místo. Trochu se bojíme, že ho mineme, protože nová cesta vesničku úplně míjí. Naštěstí se nám podaří odbočit a k hradu se dostat.

kamen-2.jpg

kamen.jpg

Na prohlídku nejdeme, jen si v neuvěřitelném pařáku hrad obejdeme, sedneme si chvíli v zahradách a ulovíme poslední kešku naší dovolené.
Uteklo to tak, že jsme si té dovolené ani nestačili všimnout. Byly to letos první dny volna a doufám, že si to ještě zopakujeme. Pracovat se pořát nedá, občas je potřeba si odpočinout!

Titulka: Dovolená v Jedovarech
Den první: Makové pole a Jaroměřice nad Rokytnou
Den druhý: Za LABkami do Českých Budějovic
Den třetí: Kešky u Českého Krumlova
Den čtvrtý a pátý: K Budějicím na koření a letadla + Maso a Ptačí nájemníci 
Den šestý: Rozhledna Hradišťský vrch, Červené blato a Kraví Hora
Den sedmý: 5 element a Petky u Tábora

Vytisknout stránku Vytisknout stránku20. 6. 2021, 15:00, zobrazeno 1134x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení