Pohoří na Šumavě

Kout zapomenutý bohem - úplně tedy ne - kostel se opravuje. Ovšem místo je to nádherné s málo lidmi a mimo dosah šílící civilizace. Tento výlet se konal 7. srpna 2011.

Takže se tímto dostávám z dluhu vůči sobě. Nerad bych na tak krásné místa zapoměl. No posuďte sami.

Na tuto výpravu vyjíždíme z chatičky v Žumberku. Společnost naší partě dělají kamarádi - sousedi našich milých příbuzných s dospělými syny. Moc příjemní lidé. Jejich nejstarší syn studuje VŠ se zaměřením na botaniku (Nikolo sorry, já si nepamatuji jakou) a je moc zajímavé poslouchat, kolik toho o přírodě ví.
Naše cesta nás vede malebnou krajinou přes Pohorskou Ves do Pohoří na Šumavě.

mapa-celek.jpg

mapa-pohori-na-sumave.jpg

Zastavujeme na malém parkovišti, uprostřed několika roztroušených chalup. Stojí tady i luxusní domy, chvála bohu v rozumném stylu, takže moc neruší panenské okolí. Jako první jdeme navštívit kostel, který za léta péče v pohraničním pásmu silně zchátral. Ale opravy zde probíhají a pohled na obvodové zdi tvořící původní loď kostela jsou zajímavé.

pohori-na-sumave_02.jpg

Po prohlídce se vydáváme kolem přírodní památky "prameniště Pohořského potoka" do hlubin Přírodního parku Novohradské Hory. Barva potoka dává jasně na vědomí, odkud se voda bere:

pohori-na-sumave_08.jpg

Půvabnými loukami přicházíme k památnému stromu. Nikola nám samožřejmě objasnil, co že je to za vzácný strom, ovšem po dvou letech mi v hlavě zbylo jen to slovo strom :o(

pohori-na-sumave_11.jpg

Po pár metrech vstupujeme do lesa a před námi se otevírá malé kamenné město s uličkami, nádvořími, rozhlednami i baldachýny. Každý vidí to, co mu fantazie dovolí.

pohori-na-sumave_13.jpg

V okolí se začínají objevovat první rozkvetlé náprstníky. Po chvilce jich potkáváme stovky a nestačíme se kochat jejich nádherou a různorodostí.

pohori-na-sumave_23.jpg

pohori-na-sumave_32.jpg

Obloha se začíná zatahovat a tak míříme nazpět k našim vozítkům. Popojedeme se podívat na Pohořský rybník s nádhernou barvou vody a pak zastavujeme na Baronově mostě, což je půvabná hospůdka s dobrou kuchyní.

pohori-na-sumave_39.jpg

Díky kamarádi za nádhernou procházku v ještě nádhernějším koutku naší země.


Více fotografií (38)
Pohoří na Šumavě

Vytisknout stránku Vytisknout stránku21. 6. 2013, 11:09, zobrazeno 4069x, dnes 0x
5.0 1Hodnocení