Jsme rádi za každý svátek, kdy nemusíme do práce. Tentokrát se nám podařilo uctít 17. listopad 2017 návštěvou Luhačovic v doprovodu přátel z Třeboňe.

Vše vlastně zařídí Jituška - my se jen vezeme. Zajistí hotel, stravování... Tedy my bez starostí přijiždíme do Luhačovic vlastním vozítkem po třetí hodině odpolední a čekáme na zbytek osádky. Ten mezitím prohledává Pozlovice z druhé strany přehrady a diví se, že v kopečcích nevidí vodu... Jo je to zmatené, hotel sice je na území Pozlovic, a směrovka vás ze strany od Luhačovic žene doleva do kopců, ovšem hotel Vyhlídka je naopak po pravé straně přehrady, u cesty na Vsetín. No prostě čekáme, až se najdou a pak se společně ubytujeme.

dsc06989.jpg

Náš hotel, pokoj v prvním patře vpravo

Je zima, nevlídno a hlavně už tma a tak nasedáme do auta a mastňácky se svážíme do Luhačovic. Vedeme návštěvu na kolonádu, kde se chceme posadit na kafe. Smůla je v tom, že většina obchodů a kavárniček zavírá v pět a ono je těsně před pátou. Když najdeme místo, kde se zavírá později je plno... Tak alespoň ukážeme přátelům krásnou galerii a zajdeme se společně zašklebit nad Vincentkou.

Pak se raději vrátíme na hotel, dáme si hodinku bowlingu, večeři, a pak si sedneme na postele na pokoji a mastíme karty, popíjejíc víno ze skleniček na mytí zubů... Nikde jinde to dost dobře nejde. Kulturní místnost je zavřená, hulákat na chodbě, kde jsou stoly se nám nechce a navíc je tam zima...

dsc06991.jpg

Druhý den alespoň vykoukne zubaté sluníčko a svítí nám na cestu. Sejdeme do Luhačovic a jdeme kamarádům vše ukázat za světla.

dsc07003.jpg

Ukazujeme jim "hotel Popper" ze seriálu Četníci z Luhačovic - tedy správně Dům B. Smetany - kamarádi nám ale řeknou, že ze seriálu neviděli ani díl... Smůla...

dsc07026.jpg

Vyzkoušíme i prameny - tady odpočíváme na sluníčku u chutného Nového Jubilejního.

dsc07053.jpg

Pramen Dr. Šťastného je také pitelný...

dsc07049.jpg

Ottovka neteče - to ale už delší dobu - holt špatné podmínky...

dsc07090.jpg

Zajdeme i k Aloisce. Zima nám ale zalézá pod límce a tak míříme nazpět.

dsc07065.jpg

Tak se ještě zastavíme koupit pro děti a přátele oplatky (Třeboňáci jich mají doma málo :))) , pozorujeme paní, která je na tomto kolotoči lepí dohromady a jdeme na pozdní obět do restaurace Racek. Znovu projdeme kolonádu, dáme si kafe a zákusek a kolem rozkvetlých sakur (v listopadu???) se vracíme na hotel. Tam nás čeká whirpool, večeře a obligátní partička karet na turka na posteli.

V neděli se ale začnou čerti ženit. Hned z rána začne poletovat sníh a za chvíli je kolem bílá peřina. Raději vzdáváme jak Zoo v Lešné, tak Květné zahrady v Kroměříži. Raději se loučíme a vydáme se na cestu domů. Hlavně Jitka se Slávkem rádi využijí prázdnější dálnici - odpoledne to určitě - po třech dnech volna - bude masakr.


 


Luhačovice 2017

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 12. 2017, 17:44, zobrazeno 1542x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení