Rozhledna Čubův kopec

Jednoho krásného dopoledne jsme se s Marc a Lum dohodli na poznávacím výletu - tentokrát na rozhlednu Čubův kopec.

mapa.jpg

Ráno kamarády vyzvedáváme na chalupě a pak míříme na Valašské Meziříčí a Vsetín. Naše první zastávka je na oběd pod Čertovými skálami. Pak pokračujeme do Francovy Lhoty, kde odbočujeme doprava ke Kobzově lipě. Jedeme, co nám asfalt dovolí... Pak už to jej asi kilometr mírným stoupáním v lese.

 _dsc0959.jpg

Z ničeho nic se před námi objeví rozhledna. Byla postavena v roce 1991. V roce 2004 byla původní dřevěná rozhledna v havarijním stavu nahrazena novou, postavenou ve stejném stylu, jen o málo vyšší. Navíc byla doplněna v dolním patře stříškou, která má představovat valašský klobouk. No nějak mi chybí představivost...

_dsc0956.jpg

Krátký relax před dobytím vrcholu...

 Po vystoupání 58. schodů do výšky 15m se nám otvírá kruhový výhled. Máme ale smůlu - nebo spíš dvě - za prvé je opar a viditelnost není ideální a za druhé se o vyhlídku musíme dělit s hejnem nenažraných vos (Lumču kousla!!!) A tak rychle vyklidíme pole a sedneme si alespoň na odpočinek do dolní části rozhledny.

_dsc0965.jpg

_dsc0967.jpg

V posledním patře jsou výhledy upřesněny informačními cedulemi. Naleznete zde také vrcholovou knihu. Ale vosy nás vyhánějí...

_dsc0970.jpg

Italská mafie s Japonským tlumočníkem...

_dsc0961.jpg

Plaketa na kameni u paty rozhledny

Po prostudování mapy a přelouskání popisu rozhledny se vydáme nazpět. Lum a já opatrně - oba pajdáme a dnešní výlet je jen zkouška, zda zvládneme větší zátěž. Zvládáme, teď už se na zranění nemůžeme vymlouvat!

mapa-detail.jpg

Ještě jedna detailní mapa místa.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku19. 9. 2011, 18:55, zobrazeno 3405x, dnes 2x
0.0 0Hodnocení