Listopadové sychravé počasi s přeháňkami, nízkou oblačností a mlhami není zrovna ideální pro výlety, ale z druhé strany i toto počasí má své kouzo a k tomuto období prostě patří. Nakládáme Stáňata a vyrážíme do přírody.

Míříme kousek za Rožnov. Projíždíme Valašskou Bystřicí a za Hřívovou parkujeme své vozítko kousek od lesa. Před námi je celkem třináct keší řady "Dvanáct hodin" - tedy dvanáct hodin a bonus.

Sotva vycházíme, začíná mrholit. Aby toho nebylo málo, nemáme tady vůbec žádný signál. Ještě že Marcelka má kešky načtené a vede nás od jedné zastávky k druhé. I bez nápověd nalézáme úplně všechny schránky.

houbicky.jpg

Vedle některých schránek rostou i houbičky. Že by lysohlávky???

cestou.jpg

Celá trasa dělá okruh, kdy se opět obloukem vracíme na začátek trasy. Je to odpočinková a pohodová cesta.

cas.jpg

A toto je výsledek - třináct smajlíků!

Pak společně míříme na chaloupku, kde zapalujeme kamna a nahříváme prochladlé údy. Marcelka s Jankou nazdobí první vánoční stromeček a hned se pod ním i vyfotí:

pod-stromeckem.jpg

Vzpomínáme, že právě před rokem jsme společně s velkou partou navštívili vinný sklípek v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Vinař - pan Polehňa - nám tak trochu změnil život. Od této návštěvy rozdělujeme naše vinné období na "před Polehňou a po Polehňovi"... Má skvělá vína a my ostatní výrobce porovnáváme jen s těmi jeho. Dokonce se nám daří využívat jeho služeb a čas od času si necháme dovézt až k nám. A protože už nekupujeme po jedné lahvi, ale po baleních, pořídili jsme si domů i vinotéku, aby se nám vína v našem teplém bytě nekazila. Prostě nás úplně nakazil špičkovými chutěmi...

Je nám líto, že zase společně nemůžeme vyrazit do sklípku za skvělou zábavou. A tak Lumča přichází s ideou - pojďme zavzpomínat alespoň u nás! A od nápadu nemá daleko k činům:

do-sklipku.jpg

Někde se nám ztratí a pak se ozve jeho volání: "Jdeme do sklípku!" Nalézáme ho do půl pasu utopeného v malém sklípku pod chatičkou s plnou provizorní výbavou. Neváhá, otevírá láhev a natahuje z ní víno do koštýře. Pak nám všem v podřepu nalévá "Polehňu" do skleniček. No paráda!!!

img_20201114_173351.jpg

Jestli se situace nezlepší, možná časem prohloubí sklípek a naveze do něj sudy a posezení...

invence.jpg

Po narovnání zad se sklenkami v rukou sedáme nad scrabble. Lezou z nás neuvěřitelná slova. Ale co, hlavně, že se dobře bavíme!!!

Vytisknout stránku Vytisknout stránku14. 11. 2020, 11:17, zobrazeno 934x, dnes 0x
0.0 0Hodnocení